BMW e36 2.8 stroker

Stevan

New member
Postavljena veca remenica, dignut pritisak na 0.45-0.3bar.


[video=youtube;bgRmkSZkkEI]http://www.youtube.com/watch?v=bgRmkSZkkEI&feature=youtu.be[/video]

cetvrta brzina od nekih 2500 obrtaja pa skoro do 6000
 

Stevan

New member
Hvala :)

Sad trazim dizne od corrada g60 da postavim , fali mi malo goriva pri visokim obrtajima, preko 5500 obrtaja osetim da nije kao pre toga i da moze jos malo bolje da povuce. Trenutno su mi dizne 270 kubika na 4bara, kada stavim od corrada bice 295 kubika na 4bara. One sto imam od 350 kubika mi prevelike, probao, kada bi auto priblizio broju od 350-400hp tad bi mi taman bile. Doduse kad bi imao kojekakav standalone ECU moglo bi se sa njima raditi sta covek pozeli, nego se nema vremena ($$) za standalone.
Danas testirao pumpu koliko gura goriva, oko 120lph na ovih 4 bara pritiska, ranije sam je testirao gura 140lph na 3.5 bara. Ove trenutno dizne na autu ne mogu da potrose vise od 85 lph, dok ove malo vece od corrada kad stavim bice nesto manje od 95 lph maximalno. Moram uvek da imam rezervu zbog nitra. Najbolje bi mi resenje bilo kad bih mogao naci dizne od 290ak kubika na 3bara, tada bi mi pumpa bila rasterecena i imao bi oko 150 lph od nje i imao bih dosta rezerve goriva, samo sto ne mogu takve dizne nigde naci, ne znam od kog auta.
 

Stevan

New member
da osvezimo, malo bocno :D

[video=youtube;Spkgp4aMIkU]https://www.youtube.com/watch?v=Spkgp4aMIkU[/video]
 

Stevan

New member
Desna stopaljka ti ne radi :D
Pomalo samo :D

Zadnje odradjeno stavljene dizne od corrada g60, one su na autu od kad je snimak, dobro sastavlja sad do 6000 obrtaja.

Mora da nabavim neke zajebane gume za trkanje na crtu i ove 245 dosta slajfuju, izazvan je bmw 650i pa bi to kroz nekoliko dana trebalo da bude, videcemo ko ce biti brzi. :D
 

Stevan

New member
Da osvezimo malo.



[video=youtube_share;RgMNF6q9EQI]http://youtu.be/RgMNF6q9EQI?t=53s[/video]

Vreme auta 13.4 sa izlaznom brzinom skoro 182 kmh. Sve to uz puno slajfovanja, ne znam sto je onaj asfalt onoliko klizav, doduse vecina takmicara klase 14 i brze su imali slikove. Kocka pored mene je bila na slikovima, opet sam postigao bolje vreme auta od njega. Tako da mislim da uz bolji start, tj start kako treba auto ide niskih 13. To je sa 50 konja nitro. Zadovoljan sam postignutim vremenom svakako.

Na treningu sam vozio bez nitra i sa puknutim crevom do usisne grane, vreme 14.2, pizdeo dok nisam video sta je u pitanju, ali nisam vise imao voznji da probam auto koliko ide bez nitra jer su pocele kvalifikacije, trebalo bi oko 13.7-13.8.

To na slipu je moj pokusaj da vozim idealno klasu 14, gde probijam za nesto vise od 2 stotinke. Prethodno vozio 14.1, isto vreme auta 13.4, ustelovana reakcija da bude to vreme.

Ja sam broj 67.
 

Stevan

New member
Ima li neko snimke sa staze, nedelja, ne mogu da nadjem nigde svoj auto sa leve strane staze snimano.
I taj snimak sto ima sam jedva nasao po netu.
 

Stevan

New member
Resen problem sa previse slajfovanja na startu, stavljene gume Dunlop SportMaxx RT, velicine 235/55 r17, inace ih nosi x3 tuareg i slicno, uglavnom dzipovi. Sirio rub dosta da bi stala. Vodio se onim da visocija guma pravi bolji start i prezadovoljan sam rezultatima. Oko 10% je veceg obima od fabricke tako da je sada 91kmh na satu jednako 100kmh, provereno i na gps-u, 127kmh na satu je 140kmh na gps-u.

Prosle gume bile 245/40 r17 semperit 2008 god...

Dakle rezultati sada sa nitrom 0-100kmh za 4.8sek, pre nije moglo ispod 5.3, a 0-140kmh za 8.3

Bez nitra do stotke je sada 5.4, pre je bilo 5.7.

Da sam znao da ce ovolika razlika da bude, stavio bih ovakve gume odavno.

Gume na 1.6 bara.





 
Poslednja izmena:
Vrh