Audi TT 8N OEM+ project

macak91

New member
Pa da počnemo,

U februaru je izbor pao na Audi TT 8N, prvi model koji mi je od malena bio i najzanimljiviji Audi. Cilj je bio naci dobar auto kao osnovu projekta koji jos uvek nije gotov, a on je zamisljen kao neki OEM+ auto koji ce biti savrseno uredan i spreman voziti lepo vreme na 402m.

Konačno sam našao jedan FWD sa AUQ oznakom motora dakle 180ks u osnovi i u Denim Blue boji koja me u startu malo odbijala. Kako je vreme prolazilo sve sam više bio oduševljen izborom kako stanjem auta, tako bojom i performansama :) Onda su počela doterivanja koja ni sad nisu gotova, ali mogu reći da jako brzo napredujemo.

Sad bih prešao sa reči na slike jer kakva je to tema bez slika, zar ne !?! :D

Prvo malo slika odmah nakon kupovine :)

E dosta sramota, moralo se nešto početi raditi.

Prvo sportski auto na ovoj visini, no no.

Pošto smo privremeno zadovoljni visinom krećemo dalje, skidanje branika pranje ic i farbanje svih grilova u crnu sjaj kao i popravka sitnih oštećenja boje.

Onda je urađen ceo izduv, downpipe, straight pipe i na kraju završetak fi100.

Onda su završene felne i distanceri, felne ispolirane bez greške, a distanceri savršeno legli napred 20mm, pozadi 25mm.
Promenjene svećice, protokomer, poručen pipercross usis... da ne detaljišemo previše.

Poslednja izmena:

macak91

New member
Onda je stavljen spliter Leon Cupra R i još malo profi slika od pre.

Sreca me pogledala pa sam dobio na nagradnoj igri full tretman čišćenje, poliranje, voskiranje. Ukoliko nekog zanima mogu napisati (a ako krši pravila neću) koja firma je to radila.
Povratak sa ditejlinga. :)

Onda smo krenuli u sredjivanje motornog prostora, druga creva, izolacija, pipercross filter, wakbox mod airbox...

macak91

New member
Zatim svetlosna grupa, ispolirana, stavljene nove sijalice, tako da maglenke sada sijaju belo i poklapaju se sa ksenonima.

Zatim je zamenjena guma ispod ručice menjača novom, i ispolirani metalni delovi ručice. Ditejling samo jako...

Difuzor urađen u klavir crnu kako bi se poklopio sa maskom koja je poručena i da ne zaboravim trap u još većem minusu i auto išao dole još 1cm.

Konačno stiže V6 maska u Phantom Black Pearl boji, deo od kojeg je suvo zlato jeftinije. .)
Manje bitno je da su kupljene nove zimske gume i da je definitivna odluka da se na ovom setapu vozi zima, posle zime se prelazi na gewinde koje će ga još zakucati za patos kao i 18" felne. :)

i za kraj da ne bude da je u pitanju čist pozeraj, probali smo ušće,zapravo uzeli pehar tamo :) zadovoljan vremenom auta ko je bio video ko nije videće sl godine.

A uskoro i video kako bi preneo još koji delić atmosfere. :)

Nadam se da vas nisam udavio slikama, pratite uskoro još. :p

dropac88

Moderator
Sjajno. Boja je vrh
Jesi bio na valjcima?
Zvuk takodje super, 8N bas fino zna da cucne, evo kolegin sa vazdusnim vesanjem na slici. Takodje se muski potrudio da ga sredi i unutra i spolja i motor (350 konja, 1.8 T)

macak91

New member
Jesam radjeno je svasta nesto ali ne bih u temi previse o tome. :) Recicu samo da je u njemu k03s.
Ja sam izbegavao kabrio jer su dosta tezi i sporiji cak i u kvatro varijanti. Predpostavljam da taj od tvog kolege ima bam motor 4x4 i k04 turbo. Moze 1.8t ici jako lepo, medjutim ja hocu neku granicu oem-a i brzog, ne zelim po svaku cenu seci i budziti.
A sto se tice air vesanja to je jos jedna teska stvar na autu :) tesko nije brzo :p uglavnom ja volim da mi tockovi budu u ravnini sa rubom, prosto volim taj fazon da auto pozadi izgleda kao zaba a ne sa onako propadnu tockovi pod rub, pa ni sa gewinadama necu smeti i i ovako nisko ali bice sig 1-2cm nize :)
Ako ti nije problem pitaj ga koja je oznaka tog motora njegovog, verovatno BAM.

Space

Starosedelac
Urednik
Mislim da nece moci toliko da ide, 350ks se nepreporučuje za ovaj model, tj. prednja vuča nece biti u stanju da hendluje tork. Quttro 225 je dosta bolja opcija. Nekih 250-260KS mislim da je plafon za tvoj auto, sa čim se gubi smisao za drag race, jer svi koji se "nadmeću" sa MK1 modelom ipak idu preko 350ks.

Kako god odlično očuvana "TeTka :) i odlične slike koje ćemo objaviti na našem FB-u u petak. :)

macak91

New member
Slazem se da je k04 i kvatro bolja opcija za 402 ali kad sam trazio auto kvatro nijedan nije bio dobar. Meni je prioritet da auto bude savrsen, svi znamo da je tesko ici u krajnost sa izgledom ako se auto ektremno trka, prosto ne moze i jare i pare ako auto nije fabrika. Distanceri 18-19", nizak profil, fabricki kozni emterijer, fabricki ventili(eko kojih ima milion),lep zvuk sve je to nesto sto nema racecar. Straight pipe mi se npr pokazao kao najbolje resenje sto se izduva tice, ali zvuk je dalekonod prelepog. Slikovi na 16" su mi realnost, a ovaj auto bez 18" i distancera ne lici ni na sta.
Evo npr, konkretno sam kod tebe video, ic koji si uzeo je savrsen, ali on na mojim kolima se vid kroz gril, a to po meni nije oem i narusava neki "ozbiljan" fazon. Iako je fmic neophodna stvar za trke.
Tako da ici cu dokle god je sve na svom mestu i ozbiljno, nisam planirao svakako 350ks. :)
Od modifikacija je svasta radjeno, ali ajde neka to zasad ostane mala "tajna" :), kad kompletiram sve ojbavicu :)
Plafon na ovom agregatu je kao i na kvatru 550-600ks, druga stvae je koliko ce od toga tockovi preneti na podlogu u startu. Sa dobrim slikom mislim da 300ks nije neki problem preneti na podlogu i izvoziti lepo.
E sad jedno pitanjce kojinje fabricki turbo u ttu kao tvom? Ja sam se probao sa TT II sa 200ks fwd i dobio sam ga,a skoro sam dobio i TT dvojku sa 211ks 4x4 i DSG menjacem.

macak91

New member
To je malo tuzno :/ ne znam zasto i na taj 2.0tfsi nisu spakovali k04. On sa k03 jedva nesto preko 1bar drzi

drfedja

Member
Imaš K04 u TTS, odnosno u 2.0 TFSI od 265KS. :) To koliko pritiska može da naduva, zavisi i od toga kolika je volumetrijska efikasnost motora. Npr. za istu konjažu... ako je veća VE imaš manje boost-a, ali isti flow, a ako je manja VE ide više boosta i opet isti flow. Problem sa K03 je što je to smešan mali turbo.... govance. :D

Taj motor zaslužuje mnogo više. :D A što se tiče volumetrijske efikasnosti, pa ona nije baš najbolja na stock turbo motorima, zbog malih portova na glavi, zbog "gay" bregastih...sve da bi se dobila fleksibilnost na niskim obrtajima. Npr. 1.8T K03S kao na ovom TT-u iz teme sa stock hardverom tesko gura preko 200 konja. :) Problem je glava sa malim portom, ali i nedovoljno velik turbo. Bilo bi tu više konja ako bi se stavio npr. K04 sa 2.0 TFSI, a najbolje bi bilo ići na neki Garrett i port glave.

Poslednja izmena:

dropac88

Moderator
Slazem se da je k04 i kvatro bolja opcija za 402 ali kad sam trazio auto kvatro nijedan nije bio dobar. Meni je prioritet da auto bude savrsen, svi znamo da je tesko ici u krajnost sa izgledom ako se auto ektremno trka, prosto ne moze i jare i pare ako auto nije fabrika. Distanceri 18-19", nizak profil, fabricki kozni emterijer, fabricki ventili(eko kojih ima milion),lep zvuk sve je to nesto sto nema racecar. Straight pipe mi se npr pokazao kao najbolje resenje sto se izduva tice, ali zvuk je dalekonod prelepog. Slikovi na 16" su mi realnost, a ovaj auto bez 18" i distancera ne lici ni na sta.
Evo npr, konkretno sam kod tebe video, ic koji si uzeo je savrsen, ali on na mojim kolima se vid kroz gril, a to po meni nije oem i narusava neki "ozbiljan" fazon. Iako je fmic neophodna stvar za trke.
Tako da ici cu dokle god je sve na svom mestu i ozbiljno, nisam planirao svakako 350ks. :)
Od modifikacija je svasta radjeno, ali ajde neka to zasad ostane mala "tajna" :), kad kompletiram sve ojbavicu :)
Plafon na ovom agregatu je kao i na kvatru 550-600ks, druga stvae je koliko ce od toga tockovi preneti na podlogu u startu. Sa dobrim slikom mislim da 300ks nije neki problem preneti na podlogu i izvoziti lepo.
E sad jedno pitanjce kojinje fabricki turbo u ttu kao tvom? Ja sam se probao sa TT II sa 200ks fwd i dobio sam ga,a skoro sam dobio i TT dvojku sa 211ks 4x4 i DSG menjacem.
Kod nas je k03 serija. Quattro i DSG dodaju dosta Kg (kod 8N znam da je razlika okruglo 100Kg), moja verzija ima malo preko 1200, moram pogledati u saobracajnoj sta mi pise tacno.
Sa navedenih 6.6s 0-100 nije bas brz niti mi se svidja dijagram i obrtni , definitivno je i do vozaca =)

Kada se udje u ove vode u koje smo nas 3 TT vozaca ovde krenuli stvari vec postaju interesantnije =)

macak91

New member
Nisam video koje vreme praviš na 402?

M9
Proslo usce sam vozio na novim letnjim, ali tek sad vidim losim gumama, ET mi je bio 14.7, medjutim bas sinoc sam probao sa jednim drugom koji je isao 14.4 i brzi sam do 170-180kmh a to je daleko iznad 402 brzine, tako da sledece usce planiram voziti oko 14.0-14.1.

Poluslik, sredio sam vakume pa sad punim 1.5 umesto 1.35.
Uglavnom tt2 je trebao imati svaki k04, ovako cu def preci samo iskljucivo na TTS.
Ja usce vozim sa malo preko tone, a kvatro je malo tezi toliko tezi da pogon kompenzuje tezinu :)

dropac88

Moderator
mnogo snage quattro izgubi na tockovima. Zato ga ovi koji bi da se kurce na valjcima otkace pre merenja da ostane samo na prednjim

macak91

New member
Zahvaljujem, biće ovih dana još slika pa ću podeliti. :)
A TT treba ovih dana da se izvoskira karnaubom i da se spremi za zimu.

Vrh