Audi TT 1.8T S Line R8 Mat 290HP

Ognjen

New member
Pozdrav svima pre svega!:veseli:
Kao sto ste videli u naslovu rec je Audi TT brzalici iz 2002 godine sa full opremom.
Xenon,koza, CD Changer,grejanje sedista,Alu felne 18 inca...
Ono najzanimljivije sto svi najvise volimo je sta se nalazi pod haubom..Fabricki motor od 165kw 225 konja sa Quattro pogonom cipovan na 260 konja,kasnije odradjen remap..Potom su ubaceni veci usisi jaci turbo kn filter i blow of filter koji cuva turbo od "parazitnog" (stetnog) vazduha tj viska...Blow of cuva turbo,a pre svega daje impresivan zvuk kada otpustite pedalu gasa.
Ocuvan je vrhunski za svoje godine i spolja i iznutra,cini mi se i jedinstvenog je izgleda :)
Dosta je bilo price videce se sve kroz slike :D

Space

Starosedelac
Urednik
Lepo izgleda zujalica. Kaži mi iđao si na jači turbo? Koji konkretno? Pored svih izmena koje si naveo 260KS je limit. Taj motor samo sa remapom bi trebao da ide na 260KS, sa recimo novim usisom i izduvom. Da li je pored Turba menjana pumpa viskog pritiska goriva, ili je fabrika? Inter kuler je ostao fabrički, na novoj turbini?

Ognjen

New member
Lepo izgleda zujalica. Kaži mi iđao si na jači turbo? Koji konkretno? Pored svih izmena koje si naveo 260KS je limit. Taj motor samo sa remapom bi trebao da ide na 260KS, sa recimo novim usisom i izduvom. Da li je pored Turba menjana pumpa viskog pritiska goriva, ili je fabrika? Inter kuler je ostao fabrički, na novoj turbini?
Hvala ti puno!Ubacena je veca pumpa za gorivo,veci interkuler je stavljen..Izduv je citav takodje nov i ima simulatore zvuka u gepeku koji daju jos jaci zvuk snimicu pa cu postaviti.Ubaceni su i neki ridetech vesanja i amortizeri ma bas puno para je spucano u njega,ali je sada vrh vrh.Odradjen je i veliki servis i menjani zglobovi nosaci motora...Nesto manje od 290 konja je pokazao na dyno testu kad je sve odradjeno u Svajcarskoj negde 286,287HP...Sa softverskim cipom je isao na 260 konja vec,a sa ovim dodacima na tih jos 20-ak konjica.Potrosnja je negde od 10,11 litara normalne voznje do 20 litara ako se bas forsira..Blow of je stavljen na tubro da cuva iz razloga sto bi ta snaga sa jakom voznjom brzo ubila turbo.Za sva pitanja sam tu da diskutujemo,pa i predloge sta bi jos moglo da se uradi na njemu.:veseli:

Space

Starosedelac
Urednik
Da, da to je ok. :) Realno, ja bih promenio samo pumpu u rezervoaru, jer ti je svakako usko grlo. Takođe da li znaš oznaku Turba? Turbo fabrika bi trebalo da je K04, ako si išao na jači sa jačom pumpom u rezervoaru novom mapom, treba da ide ozbiljno prkeo 300ks. Daj sliku motornog prostora, i izduva ako imaš :)

:wave:

Ognjen

New member
Da, da to je ok. :) Realno, ja bih promenio samo pumpu u rezervoaru, jer ti je svakako usko grlo. Takođe da li znaš oznaku Turba? Turbo fabrika bi trebalo da je K04, ako si išao na jači sa jačom pumpom u rezervoaru novom mapom, treba da ide ozbiljno prkeo 300ks. Daj sliku motornog prostora, i izduva ako imaš :)

:wave:
Evo slike,receno mi je da je moglo do 330 da se ide sa nekim modifikacijama jos,ali da bi u tom slucaju bilo pitanje dana kad ce motor da ode.Ovo je preporuceno kao najbolje resenje u odnosu snaga/dugotrajnost

Space

Starosedelac
Urednik
Sve 5 ali Turbo ne znaš koji je? :) P.S Zaboravih, evo šta bih ja uzeo:

https://store.034motorsport.com/fuel-pressure-regulator-adjustable-stock-fitment.html
https://store.034motorsport.com/high-flow-fuel-pump-mkiv-mkv-mkvi-volkswagen-r32-golf-r-8n-8p-8l-audi-a3-s3-tt-ttrs-quattro-deatschwerks-dw65v-awd.html

Sto se tiče pumpe u rezervoaru, ona je prva tačka od koje bi trebao da počneš kad se radi sve od nule...

Takođe sa slike se vidi fabricki usis, ako je zamenjen samo kn panelni filter, razmisli i o cold intejku sa boljim protokom. Sa slika se ne nazire ni veći interkuler...

Imaš poprilično prostora za unapređenje, ukolo želiš da se igraš. Tvoj 1.8 motor je poprilično jak, tako da sve preko 300ks nije nikakav problem za njega.

Ognjen

New member
Sve 5 ali Turbo ne znaš koji je? :) P.S Zaboravih, evo šta bih ja uzeo:

https://store.034motorsport.com/fuel-pressure-regulator-adjustable-stock-fitment.html
https://store.034motorsport.com/high-flow-fuel-pump-mkiv-mkv-mkvi-volkswagen-r32-golf-r-8n-8p-8l-audi-a3-s3-tt-ttrs-quattro-deatschwerks-dw65v-awd.html

Sto se tiče pumpe u rezervoaru, ona je prva tačka od koje bi trebao da počneš kad se radi sve od nule...

Takođe sa slike se vidi fabricki usis, ako je zamenjen samo kn panelni filter, razmisli i o cold intejku sa boljim protokom. Sa slika se ne nazire ni veći interkuler...

Imaš poprilično prostora za unapređenje, ukolo želiš da se igraš. Tvoj 1.8 motor je poprilično jak, tako da sve preko 300ks nije nikakav problem za njega.
Pi ne znam tacno koji je turbo,al uglavnom zbog veceg turba i blow of-a nije mogao da se vrati stitnik plastika motora.Imam cini mi se sve papire kuci ako nisu ostali u CH cu slikati cim dodjem sa letovanja.
Ma dosta je i ovih 290HP cupa i ovako :D
Interesuje me kako mogu da ga zatamnim jos da bude dosta crno zbog lepseg izgleda,a da je po zakonu?
Kad se vratim najverovatnije dobija brembo diskove jer su zadnji vec malo losiji :)

Space

Starosedelac
Urednik
E jbg sad ti tek stigao auto, kreneš ambciozno sa pričom o tuning-u i završiš sa zatamljivanjem stakla :D - šala mala. Imaš temu na forumu o zatamljivanju stakla, sve lepo objašnjeno, malo srčuj i naći ćeš, a ako se odlučiš ipak da ga malo čačneš, pa da povremeno odeš na neku stazu kao što je Navak recimo, pogledaji moju temu, ja sam pri kraju jednog TT projekta...

Ognjen

New member
Hahahahah bocno si me fino :D
Video sam ovo sto si poslao nije skupo.Znaci da moze biti da su me ovi u CH malo zapalili tj naplatili vise,jbg videli da sam pocetnik u ovome svemu :D

Space

Starosedelac
Urednik
Hahahahah bocno si me fino :D
Video sam ovo sto si poslao nije skupo.Znaci da moze biti da su me ovi u CH malo zapalili tj naplatili vise,jbg videli da sam pocetnik u ovome svemu :D
Ne znam sad koliko si često ovde, ali i ovde može sve da ti se završi podjednako kvalitetno, ako ne i bolje.

dropac88

Moderator
Pozdrav.
Za pocetak lep projekt imas =).
Da se odmah bacim na pojasnjavanje par bitnih stavki oko Blow Off-a :
Kao prvo, 1.8T ima zatvoreni sistem sto znaci da sav vazduh koji ostane izmedju Ventila gasa (ili kako se vec kaze na nasem) i turba vraca nazad ispred protokomera.
Problem koji nastane kad na 1.8T stavis otvoreni sistem, koji znaci pisti svaki put kada sidjes sa gasa, je sto auto ima jako nemiran rad u leru. Zasto?
Zato sto otvoreni Blow Off na njemu u leru stoji skoro uvek na pola otvoren a razlog za to je sledeci :
-Protokomer registruje odredjenu kolicinu vazduha koja je u sekundi prosla kroz usis
-Usled malih oscilacija obrtaja u samom radu motora dolazi do negativnog pritiska i Blow Off se otvara
-Lambda sonda registruje da je smesa masna i da treba vise vazduha
-Regulator lera dize obrtaje i stvara se pozitivan pritisak na Blow Off-u tako da se opet zatvara
-Regulator opet spusta obrtaje i ceo krug se ponavlja konstantno.

Ovo je kod 1.8T jako cesta pojava.

Kao drugo, otvorenim sistemom u toku voznje svakim pustanjem gasa gubis konsantan pritisak koji nanovo moras da naguras, odziv gasa je losiji nego standardno.

Slican ako cak ne i bolji zvuk mozes da dobijes upgrade-om usisa kao sto sam ja radio kod sebe.

To da stedis turbo je dodatno cista glupost koja je vazila mozda osamdesetih.
Mnogo bitnije od toga ti je da zagrejes auto redovno pre nego sto ga krenes stiskati i da ga voznjom ohladis pre nego sto ga ugasis jer od toga ce pre da ti zariba turbina.

Nadam se da sam uspeo da ti pojasnim malo nebuloze koje pokusavaju da prodaju ljudima koji nisu bas u tim vodama.

Ako sta zatreba ima nas ovde par koji ce ti rado pomoci

Ognjen

New member
Kolega je svoj 1.8 nagurao na 350-360 konja. Bio je malo veci zahvat ali radi kao sat

Pozdrav i tebi legendo,hvala ti na izdvojenom trudi i vremenu da objasnis dosta detalja.Tako je upravu si prvih 10-ak sekundi 1 paljenja auta npr ujutro radi nemirno i onda se ustali i radi na 1000 obrtaja.Stvar koja pocinje da nervira je kad se da jak gas auto kao da zatrokira i padne obrtaja ispod 1000 i vrati se nazad ja sumnjam na EGR ventil i najverovatnije cu ga i ugasiti.Usis je stavljen veci ali koji stvarno ne znam,citav proces je trajao u Svajcarskoj nekih 5 dana ovog svega sto sam naveo.Kad sam uzeo auto bio je u polu raspadnom stanju lupao je na trapu sto zbog nosaca sto zbog homokinetickog zgloba...pa je puklo servo crevo ma uzas..sluzio auto za izivljavanje nekome(nervirao me jako dok nisam sredio sve jer pored njega imam i A6 2011 i nisam sanjao da auto moze imati takvih skrivenih mana).Sada se moze reci da je TT u extra stanju i niko ne veruje kad vidi kako auto izgleda i kako se u voznji ponasa.Hvala Vama clanovima puno na pomoci i naravno da cu pitati sta god bude potrebno.Zanima me nano keramicki tretman jel vredi raditi,sta je najbolje sa EGR-om..
P.s Dropac-Tvoj Audi je vrh!

dropac88

Moderator
Pozdrav i tebi legendo,hvala ti na izdvojenom trudi i vremenu da objasnis dosta detalja.Tako je upravu si prvih 10-ak sekundi 1 paljenja auta npr ujutro radi nemirno i onda se ustali i radi na 1000 obrtaja.Stvar koja pocinje da nervira je kad se da jak gas auto kao da zatrokira i padne obrtaja ispod 1000 i vrati se nazad ja sumnjam na EGR ventil i najverovatnije cu ga i ugasiti.Usis je stavljen veci ali koji stvarno ne znam,citav proces je trajao u Svajcarskoj nekih 5 dana ovog svega sto sam naveo.Kad sam uzeo auto bio je u polu raspadnom stanju lupao je na trapu sto zbog nosaca sto zbog homokinetickog zgloba...pa je puklo servo crevo ma uzas..sluzio auto za izivljavanje nekome(nervirao me jako dok nisam sredio sve jer pored njega imam i A6 2011 i nisam sanjao da auto moze imati takvih skrivenih mana).Sada se moze reci da je TT u extra stanju i niko ne veruje kad vidi kako auto izgleda i kako se u voznji ponasa.Hvala Vama clanovima puno na pomoci i naravno da cu pitati sta god bude potrebno.Zanima me nano keramicki tretman jel vredi raditi,sta je najbolje sa EGR-om..
P.s Dropac-Tvoj Audi je vrh!
Hvala xD. Ako se zadesis opet na ovu stranu javi se. ja od Septembra zivim direkt preko puta Svajcarske granice, znaci jedno 200-300 metara od nje sa Austrijske strane.

Keramicka zastita je jebiga siroka tema, zavisi u kakvom ti je stanju lak. Moj najbolji drug koji radi auto kozmetiku ovde i koji odrzava moj auto kaze najbolje je uraditi keramiku dok je lak nov jer su pripreme zahtevne ako je lak u losem stanju.

Realno mozes keramiku prevuci preko bilo kakvog laka ali problem nastaje kod saniranja kasnije. Uzevsi u obzir da je to tecno staklo, kada krene da se trosi, pre sledeceg tretmana moras da smirglas staru keramiku sa laka. Tu dolazi do izrazaja kakav je lak ispod keramike.

Vrh