Audi A4 Avant 2.0TDI Quattro S-Tronic

Manja

Member
Da prestavim i ja svog ljubimca.
Kao sto u naslovu pise, u pitanju je Audi A4 Avant 8K5
Motor je 2.0TDI od 177Ks sa Quattro pogonom i S-Tronic menjacem.
Godiste je 12.2013.
Presao je oko 120000Km
Oprema i nije neka, al to je sto je...
Navigacija MMI 3g Basic
Xenoni
Acc
Lane asistent
Side asisten
Break asistent
To je ono sto je bitnije, ostalo je klasika...Automatska klima, sva cetri podizaca...
Od radova je odradjen kompletan servis u Audi-u na 120000km
Menjano ulje u motoru, menjacu, kocinicama i svi filteri, odradjen je onaj update softvera(Lazni Vw softver) menjani su svi diskovi i paknovi, i dve prednje gume.
Danas sam mu odradio update MMI 3g Basic navigacije...Softvare i ubacene nove 2016 karte.
Od kodiranja odradjeno je da se maglenke pale u krivinama, da mi pokazuje kolko je akumulator pun, temperaturu ulja i da se prilikom paljenja odradi test skazaljkama na brzinomeru i obrtomeru.
U planu su mi neke MAM A1 8x18" felne.
I malo da mu pojacam izolaciju Alubutyl-om na kosevima, izmedju motora i kabine, i zavisno od rezultata eventualno hauba.
To bi bilo to za sad...
 
Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Odlična mašina, dosta snage, i boja je top. Neka te služi dugo drug moj.

Postavismo slike i na našu FB stranicu. :)
 

drfedja

Member
Odličan auto. Mislim da će te služiti dosta bolje nego onaj nesretni Passat. :)

Nego...ide li lošije posle "flešovanja BIOS-a" ? :D

Hoćeš updateovati software npr. u Novaspeedu ? :D
 
Poslednja izmena:

Manja

Member
Odličan auto. Mislim da će te služiti dosta bolje nego onaj nesretni Passat. :)

Nego...ide li lošije posle "flešovanja BIOS-a" ? :D

Hoćeš updateovati software npr. u Novaspeedu ? :D
Passata mi ne spominji, kostao me ko Porsche:RpS_biggrin:

Ja licno nisam primetio neku promenu u voznji, probao sam ga na startu do 200km/h sa istim Audijem A4 samo manuelni menjac, kome nije radjen softver, nije ga ni stigo a ni zaostao ni jedan metar...jedino mi bord pokazuje za pola litra manje potrosnju, ostalo ja ne primecujem neku promenu...

Za neki cip tuning nema sanse, ovde ovi iz TÜV-a nakace diagnostiku, i auto na testu sam ide u ful obrtaje(oce motor da iskoci:kljuc:) pa mislim da mogu da primete na tehnickom dali je nesto radjeno oko softvera.
A neznam kako bi moj S-tronic menjac podneo veci obrtni momenat, jer vec sad ima 380Nm.
Moje neko misljenje je da za time nema potrebe, auto stvarno lepo ide, povlaci ko lud na startu...ima sasvim dovoljno snage.

A za ovaj sneg i led, mogu samo da kazem "Quattro ja te volim" :RpS_thumbsup:
 
Poslednja izmena:

dropac88

Moderator
Nece ti Tüv provaliti nista.
Mislis kad na tehnickom proveravaju izduvne gasove jeli?
Ja kod mog atestirao sve sem snage (a to je utaja poreza u Austriji) vracali me dva puta sa atesta ali nisu provalili da imam skoro 100 konja vise.
 

drfedja

Member
Passata mi ne spominji, kostao me ko Porsche:RpS_biggrin:

Ja licno nisam primetio neku promenu u voznji, probao sam ga na startu do 200km/h sa istim Audijem A4 samo manuelni menjac, kome nije radjen softver, nije ga ni stigo a ni zaostao ni jedan metar...jedino mi bord pokazuje za pola litra manje potrosnju, ostalo ja ne primecujem neku promenu...

Za neki cip tuning nema sanse, ovde ovi iz TÜV-a nakace diagnostiku, i auto na testu sam ide u ful obrtaje(oce motor da iskoci:kljuc:) pa mislim da mogu da primete na tehnickom dali je nesto radjeno oko softvera.
A neznam kako bi moj S-tronic menjac podneo veci obrtni momenat, jer vec sad ima 380Nm.
Moje neko misljenje je da za time nema potrebe, auto stvarno lepo ide, povlaci ko lud na startu...ima sasvim dovoljno snage.

A za ovaj sneg i led, mogu samo da kazem "Quattro ja te volim" :RpS_thumbsup:
Teško da mogu da provale na dijagnostici. Dijagnostika očitava parmetre senzora, ali ne i ono što je u samoj mapi. Za iščitavanje mape bi morali da skinu iz ECU-a mapu i da je analiziraju na kompu i uprede sa fabričkom, a mislim da se ipak ne bave tim stvarima. Mogu da ti mere izduvne gasove, ali to bi takođe trebalo da prolazi na testu, u zavisnosti od vrste tuninga.
 

Manja

Member
Pa zadnji put kad sam bio kod njih...nakacio ga na diagnostici, i gurnuo onu sondu u auspuh...pa dva minuta auto turirali, al do daske, pa ler, pa opet isto,i sve preko diagnostike nikog nije bilo u autu.
Ja mislio da tad gledaju da nije auto cipovan, ne vidim razlog da ga toliko turira samo zbog izduvnih gasova...

A sta mislite oce li S-tronic izdrzati neki veci obrtni momenat?
 
Poslednja izmena:

Manja

Member
O tome cu morati jos da razmislim...da vidim prvo da nadjem valjke za pogon na svim tockovima, pa da izmerimo sta daje ovako, i sta bi dao onako:RpS_biggrin:
Prioritet su mi trenutno nove felne, i sveo sam izbor na ova dva modela felni;
Ajde jedna anketa, koj od ova dva modela?

1. MAM A1 Hyper front polish.



2.Ls 24 Antharzit Poliert.

 
Poslednja izmena:

Manja

Member
Treba mi savet, vredi li ovo 400e?
Nasao sam orginal Audi felne, od A6 4g 8Jx18" ET39 tri godine stare...
Gume su letnje 245/45 r18 98Y prednje su Danlop sport maxx 6mm, vozene jednu sezonu, a zadnje su Pirelli sottozero 5mm vozene tri sezone
Komplet cena sa gumom je 100e po tocku.
Namontirao sam dve felne, na mojoj cetvorci...da vidim kako izgleda na osamnaesticama.






 
Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Vrede svaku paru ako su original. Na tvom modelu RS model felni je keva, ja ih nosio na TT-u.

 

Manja

Member
Haha nisu mi nesto lepe, al mogu da prezalim, :RpS_thumbsup: narocito sto su najeftinije na ebay-u oko 800e polovne, i to u losijem stanju...a nove su 500e po komadu u Audi-ju i to bez gume.
Orginal su 100%, zato i ocu njih, jer su mnogo cvrsce od ovih kopija, koje su mnogo lepse, al meke jbg.:RpS_tongue:

Prodaje ih moj kolega, zato ih i dobijam ispod cene, a lik stvarno vozi pazljivo, tako da su felne ko nove...a dobijam i srafove i Audi poklopce uz njih...

I meni se rs felne svidjaju al nema ih za 400e:RpS_thumbsup:
 

Space

Starosedelac
Urednik
Ima za 600e, refabrikovane, bez tačkice, original srafovi, i poklopci :) Za mog druga mogu da ih sredim za manje keša, javi se ako ti trebaju da ti šaljem slike itd. :)
 

Manja

Member
Brate hvala, al pre dva sata ja javio kolegi da uzimam ove za 400e...tako da je sto se felni tice, za mene prica zavrsena, ostaje mi samo da proverim u TÜV-u dali mogu da ih upisem...jer su gume malo preko dozvoljenog, tj. Ja mogu bez upisa da uzmem 245/40 R18 a ove su 245/45 R18 tako da mora upis u TÜV da se odradi...zbog policije i osiguranja...
 
Vrh