Audi A4 Avant 2.0TDI Quattro S-Tronic

dropac88

Moderator
Pa zadnji put kad sam bio kod njih...nakacio ga na diagnostici, i gurnuo onu sondu u auspuh...pa dva minuta auto turirali, al do daske, pa ler, pa opet isto,i sve preko diagnostike nikog nije bilo u autu.
Ja mislio da tad gledaju da nije auto cipovan, ne vidim razlog da ga toliko turira samo zbog izduvnih gasova...

A sta mislite oce li S-tronic izdrzati neki veci obrtni momenat?
Uvek ga turiraju jer lambda vrednost u leru krene da se dize, obrati paznju sledeci put na ekranu ako budes prisutan.

dropac88

Moderator
Brate hvala, al pre dva sata ja javio kolegi da uzimam ove za 400e...tako da je sto se felni tice, za mene prica zavrsena, ostaje mi samo da proverim u TÜV-u dali mogu da ih upisem...jer su gume malo preko dozvoljenog, tj. Ja mogu bez upisa da uzmem 245/40 R18 a ove su 245/45 R18 tako da mora upis u TÜV da se odradi...zbog policije i osiguranja...
Pitas prodavca felni da ti prvo da Teilegutachten, u njemu imas max dozvoljenu dimenziju gume sa tom felnom na tvom autu .
Tako sam ja kad sam sebi narucivao ove nove

Manja

Member
Teilegutachten za orginalne felne ne daju u Audiju od njih mogu da dobijem samo Traglastbescheinigung...
A posto ih kupujem polovne od kolege, koj ih je dobio uz Audi A6 4g nema nista od AGB-a
Al cekam Traglastbescheinigung pa pravo u TÜV da pitam.

dropac88

Moderator
Aha, dobro ja sam uzimao druge felne dakle ne original Audi.
300 evra je atest kod TÜV-a ( Vorarlberg )
Mada iskreno original Audi felne ti ni jedan pandur nece staviti pod znak pitanja pri kontroli, pre ce ti otvoriti haubu da vidi da li imas otvoreni filter za usis

Manja

Member
Ne mogu da verujem koji su pederi ovi iz TÜV-a, kreten ladno nece da mi upise felne...zbog guma.:RpS_cursing:
Kaze 245/40r18 moze, vec su mi upisane u COC papir, a 245/45r18 ne moze.
Nije problem, ne kaci nigde, sve je bilo u granicama tolerancije...
Kaze velicina gume utice na izduvne gasove,:RpS_scared::RpS_crying::RpS_w00t: brate nisam znao sta da mu odgovorim, ostao sam zatecen odgovorom na pitanje u cemu je problem...:D
Od svih majstora tamo, ja baksuz naleteo na najgoreg olosa...:dupe:
Odlucio sam da teram ovako ovu sezonu, a sledecu cu da kupim nove 245/40r18 gume i da odradim upis...:mad:

Manja

Member
Ma nema veze ja sam felne kupio, kacim ih na auto u April-u, nego me zao da bacim gume...pa cu ovu letnju sezonu da zagadjujem Nemacku... :RpS_biggrin:

dropac88

Moderator
Meni rekose da downpipe utice naizduvne gasove a imao sam papire za atest i vec sam prosao jedan tehnicki sa njom, a za usis mi rekose sjebacu sebi motor sa njime
Teske drkadzije u TÜV-u, evo ti ovde na forumu od mog starog VW EOS sa drugim motorom, ovi mu prvo potvrdili da moze da se atestira motor post je takodje VW i na kraju banana, otisao kod privatnog u Tirol i pljunuo 1400 evra za atest

Manja

Member
1400e za sta bre? za papir...ne razum bas najbolje taj sistem, znaci ako platis onda moze, ako ne, onda ne moze.
U cemu je razlika, auto i dalje zagadjuje vise, bar po njihovoj prici...

Poslednja izmena:

dropac88

Moderator
Svaki deo na autu mora da bude tehnicki u skladu sa propisom.
Krenuvsi od odredjene glasnoce izduva u odnosu na kubikazu, koliko max izduv sme da viri iza zadnjeg branika, velicina retrovizora u odnosu na povrsinu soferke, koliko guma sme da viri van blatobrana i slicno.
Mlate pare jebi ga i nista vise.
Mene drkali zasto hocu da atestiram 245/30 gume na 19" felnama a budala pojma nema da jaci modeli, TTS i RS vec dolaze sa tom dimenzijom a skoljka auta ista kod sva tri.

Sto se mog starog tice bilo je tu vise stvari, tezina auta se menjala, snaga auta a samim time i porez i osiguranje, nova saobracajna se morala praviti, nosivost felni , visina auta itd.
Sa soferke je na primer morao da skine nalepnicu tunera, u Austriji nije dozvoljeno oblepljivanje soferke sem auto vinjete, zelene plakete za nemacku i table za ove sto polazu za auto

Vrh