Anketa: Ko proizvodi najbolje pneumatike/gume?

AUTOBLOGER

Moderator

Veliki broj proizvođača pneumatika/guma je prisutan na našem tržištu. Takođe, veliki broj novih proizvođača sve više je prisutan, i kupac može lako da se izgubi u moru ponuda, koje same po sebi mogu da se razlikuju kako po ceni, tako i po kvalitetu.

Shodno tome pokrećemo ovo javno glasanje za „najboljeg proizvođača pneumatika/guma, u nadi da ćemo dobiti jasnu sliku, koji to brend uživa najveće poverenje kupaca kod nas.

Ukoliko imate potrebu da ostavite komentar, molimo Vas to i učinite u donjem delu ovog artikla. Glasati možete za više brendova istovremeno.

[HR][/HR]Ceo tekst pročitajte na SAJTU AUTOMOBILI

YUgisa

Member
Od guma ja prihvatam samo Michelin i Continental, a za poluslikove, Yokohama i Toyo :D Samo sto mislim da je koncepcija glasanja pogresna jer brend koji uziva najvece poverenje ne mora biti najkvalitetniji nego jeftin ;) Vecina iskustva ljudi sa premijum brendovima je kroz neke polovne gume koje su pri kraju zivotnog veka...

Space

Starosedelac
Urednik
Vidi moguće, ali ne mora da znači. Takav stav imaju ljudi i prema automobilima, ali ja za merodavno uzimam samo jednog vlasnika automobila koji je uzeo automboil nov, ili relativno nov, da bi naravno sud o brendu imao smisla.

Aca BG

New member
Letnje Continental, zimske Barum sam ja uzeo. Al isto tako nisam merodavan, jer nisam probao nista drugo sem ova dva brenda.

M_M

Active member
Ko puno vozi, a pritom često i oštrije, preporučujem ipak da ne štedi na gumama i kupi neke od premijum ili prvu klasu, sa njima sigurno nema greške, dakle Michelin, Continental, Dunlop, Goodyear, može i Toyo, Yokohama, Nokian, Pireli, Bridgestone, Barum...

Prosečni vozači i oni koji voze defanzivno, nema šanse da primete razliku između gore navedenih i srednje klase proizvođača, npr. Tigar, Sava, Fulda, Hankook, Vredstein, BF Goodrich, Kumho...

Ne bih preporučivao neke no-name, npr Kelly, Durun, Lassa, Sagitar itd... Ako je budžet toliko mali da samo one dolaze u obzir, onda malo proguglajte o njima pre odluke i vidite komentare i ocene, neke nisu skroz loše, ima i onih prosečnih ponekad u ovoj grupi.

dropac88

Moderator
Ja sam za vreme dok sam ziveo u Srbiji uzimao Fulda i nisam bio razocaran ni potrosnjom ni cenom i bukom za tu cenu, sad kako imam novaca za malo ozbiljnije a i sam auto je postao ozbiljniji probao sam par komada jer mi plata dozvoljava da ne moram cekati da sazuljam gume do kraja, najbolji odnos cena/kvalitet mi ima Continental SportContact5, ali trenutno sam odusevljen Pirelli P Zero Nero GT gumama jer ne stedim auto preko leta ,probao sam i obicne Nero gume ali posle pola sare postaje zajebano voziti pun gas

M_M

Active member
"Posle pola šare" može biti zajebano voziti samo na mokrom - na suvom bi trebalo biti isto ili čak i nešto bolje. Na suvoj stazi najbolje performanse imaju "slikovi" bez šara, jer imaju najveću dodirnu površinu s podlogom i samim tim i najbolje prijanjanje. Naravno, po kiši je nemoguće tj. veoma veoma zajebano i opasno voziti sa slikovima...

dropac88

Moderator
Izvinjavam se sto ovako kasno odgovaram ali obicne Nero su na suvom pod radnom temperaturom gubile dosta vise trakcije nego kad su bile nove, skoro svaki vikend sam negde u planinama uvece, veoma je primetno.
Sad kad sam nosio auto na tuning su mi rekli da im se obratim kod sledeceg menjanja guma, imaju super pneumatik za mene. Takodje mi rekose da o Pirelli-u nemaju mnogo lepog da kazu, ljudi su i u moto sportu aktivni pa ne verujem da pricaju bez veze,. Ovde naravno ne pricamo o Eco Pneumaticima

Vrh