Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed

Viper

Member
Naravno obaveštavaću vas redovno, rekoh ja uvozniku nemoj da moram da dolazim kod tebe zbog kvara na motoru uzrokovanog ovim uljem, samo se nasmejao i rekao znamo se godinama veruj da je ulje odlično, videćemo.

Viper

Member
Što se ulja tiče za sada stanje redovno ;) primetih u zadnjih nedelju dana da me ručna kočnica zeza, neće da pusti odmah, rekoh sigurno su zaribale sajle ručne, mada mi to bilo neverovatno jer je svakodnevno koristim, navikao sam pored ostavljanja auta uvek u prvoj brzini i da povučem ručnu.
Danas odem do majstora da proverimo stanje, kaže verovatno su ti i pločice za zamenu, pogleda ima još oko 4mm, na prednjim je već došlo do senzora istrošenosti, na zadnjim isto stanje, kaže za sajle ručne zrele su za zamenu zaribale obe, desna više dovoljno da zeza,
Razmišljao sam se koje pločice da uzmem, gledao po forumima pitao majstora kaže Valeo, neki kažu Ferodo, drugi kažu ATE, treći kažu Lucas pogledam na alfa.hr forumu kažu Galfer je prva ugradnja na Alfu rekoh uzimam te :kljuc:, ima radnja u NS koja ih prodaje, cena za prednje i zadnje nešto malo preko 6000 din, uzeo sam standard imaju u ponudi i sport i racing pločice koje su 90 evra samo prednje, skupo a i nepotrebno za svakodnevnu vožnju.
Zamenuo odmah i sajle ručne, filter vazduha i filtere klime koje sam zaboravio da kupim kada sam menjao ulje u motoru, sada čekam da pločice lepo legnu pa da pratim potrošnu, brine me da nisu pretvrde, mada u radnji mi rekoše da su meke, videćemo.

Space

Starosedelac
Urednik
Neka je srećan upgrade, javi kako radi posao Galfer, živo me interesuje koliko si zadovoljan.

Viper

Member
Koliko sam se ja raspitivao Galfer pločice se koriste dosta kod motocikala, bajkeri u Srbiji ih dosta kupuju a isto tako su više zastupljene na auto trkama u svetu, Galfer racing verzija naravno.

Space

Starosedelac
Urednik
Ma jasno. I ja vozim Kendine gume pa me dosta ljudi pljuje i pored toga sto je Kenda poznata kod bajkera. Bilo kako bilo javi ti nama utiske ;)

Viper

Member
Evo posle pređenim malo više od 300km, da javim prve utiske za Galfer pločice, zadovoljan sam kočenjem po suvom i kiši, napravio sam malo testiranje po Fruškoj Gori do Crvenog Čota i Letenke u povratku nazad je bio jak pljusak tako da je palo i testiranje po kiši, nemam zamerke za sada.
Da dodam samo još da ipak mislim da bi trebale da budu još mekše, moj neki lični utisak ali pratiću potrošnji dalje.

Poslednja izmena:

Viper

Member
Sacekacu jos malo sa preporukom, dok ne vidim potrosnju plocica, kao sto napisah za sada sam zadovoljan.

Pranja

New member
Galfer, ATE i Lucas su meni poznati brandovi, i jako kvalitetni. Nema greške ni sa jednim od njih.

Viper

Member
Pločice su odlične, koče ekstra ne škripe, ulje takođe dobro umerena potrošnja znatno manja od Selenie ali imam sada novi problem.

Puklo je kućište pumpe za benzin šte je čest problem, bar su mi rekli tako, sad ći videti dali to može nekako da se zalepi ili sledi kupovina druge, sva sreća pa mi se Alfa nije zapalila.

Space

Starosedelac
Urednik
Bratic nije ovo zezanje da bi lepio. Moj ti je savet da kupis novo pa koliko god da kosta.

Joca

Moderator
:plus

Upravo tako, da ne daj Bože jeftino ispadne skupo.

Zapravo, teško ćeš naći bilo koju smesu za lepljenje koja podnosi benzin.

Viper

Member
Uspelo lepljenje, varenje plastike, dokle će da drži videćemo, majstor što je lepio garantuje da će da drži, kaže da nemogu sa 100% sigurnošću da popravim nebih ni uzimao da radim, kao što rekoh videću.

elas

New member
Kod plasticara ,ako si lepio verovatno hoce da traje jer gledaju oznaku na plastici koja je ima razlike pa i oni tad popunjavaju istom smesom.Srecno i da nemas problema

Viper

Member
E tačno tako je i meni objasnio da je bitno sa istom smesom da popuni kao što je i pumpa i onda traje.

Viper

Member
Pumpa radi za sada bez problema, reših da očistim klapnu gasa, bilo oću, neću, rekoh sad ili nikad :)

Viper

Member

Ponovio sam Alfu sa letnjim gumama i felnama 17", sad je lepa kao lutka :)

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Poslednja izmena:

Viper

Member
A tu je i moje drugo omiljeno prevozno sredstvo :)

Upravo opram posle žeŝćeg offroada [emoji3]

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Vrh