A4 multitronic

papejr

New member
Pozdrav...
Imam nedoumicu, pa rekoh da se ovde direktno posavetujem sa velikim znalcima :)

Vec par meseci kupujem auto, i napokon sam nasao nesto sto zelim da imam, ali ima jedna "kvakica" :)
Ne to sto je automatic, to mi se cak i svidja, nego sto je u njemu multitronic menjac. kada sam poceo da citam utiske o njemu, pohvale i da tako akzem pljuvanje po njemu, ne znam vise gde udaram. Moram priznati da sam naisao na dosta losih iskustava sa ovim menjacem, ali bilo je i pohvala.... Sa druge strane, na nasem podrucju preovladava generalno misljenje da se treba kloniti automatic menjaca, i mnogo je predrasuda o tome.
Stavicu link auta, pa molim komentare ili poneki savet.
Da kazem i to da bas zelim da uzmem ovaj auto, naravno posle svih provera koje cu uraditi na njemu.

Evo linka:
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7816460/audi-a4-19-tdi


EDIT: Mozda malo kasno pitam ovde za ovo jer sam skoro sve vec zavrsio za ovo auto, ali se nadam komentarima tipa "bice to ok" :D
 
Poslednja izmena:

papejr

New member
Hvala puno. Upisao sam podatke u telefon, i sigurno cu otici do njih sutra...
Jako korisna informacija.
Dodatak: Upravo sam ih zvao i zakazao za sutra.. I mogu reci,preko telefona, jako su ljubazni :)
 
Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Vidi, moj ti je savet ako nemas informaciju kada je radjen poslednji servis menjaca, da to uradis sad. Mislim da sa menjanjem ulja i filtera, sa ispiranjem koje je uključeno u cenu, ne bi trebalo da bude vise od 150e.
 

papejr

New member
Nazalost, ipak sam odustao od njega.
Vozio sam ga kod majstora (inace moj drug iz detinjstva), i nesto nije bio bas u redu menjac, pa sam odustao od kupovine... A bas mi se jako svideo. Lepo izgleda, u voznji savrsen, vuce kao lud... Ali malo podrhtava na slabom gasu kad se krece i jbga :-/
 

M_M

Active member
Generalno, treba izbegavati vozila sa većom kilometražom i automatskim menjačima. Naravno, nije čudno da ako je redovno održavan i nije se s njim trkalo, da automatski menjač bez problema izdrži 400-500k km pa i više. E sad ako uzmeš kako se kod nas održavaju menjači (čitaj nikako dok ne naprave problem) i koliko su zaista prešla vozila uvezena kod nas sa zapada pa ovde akana, zaključak nije teško izvesti.

Nije da se automatici ne mogu popraviti - mogu, samo to obično košta (za prosečan srpski džep) dosta para, pa možda bolje izbeći takvu avanturu...

Ako se kupuje nov luksuzan auto, ili od prvog vlasnika kupljen ovde, održavan redovno u ovlašćenom servisu i sa manjom kilometražom, nema razloga zašto ne kupiti automatik. Još ako je u garanciji, juhu... :)
 
Vrh