200sx

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wulle

New member
Epa ajd da se predstavimo :)

Nissan 200sx, 18DET, od opreme klasika uglavnom:

el.podizaci;
siber;
child lock;
el retrovizori;
abs;
servo;
podesavanja volana;
itd;

Evo neke 2 slike za pocetak, bice ovih dana sve detaljno slikano :)




E sad, posto sam pozurio da ga uzmem ko budala kredit pa i nisam bas sve detalje video na kolima imam par pitanja za ljude koji vozi ove japanske automobile :)

Motor je nov ali nesto oko motora opasno mi ide na zivce..
1. Na pola gasa auto ubija kako vuce, cim pritisnem papucicu vise od toga on gubi snagu?! (pumpa, struja ili sta vec - da ne idem bas redom, ako neko zna neku precicu da mi kaze)
2. Menjac sam malo naturpijao (iz 2 u 5tu) pa je pocelo da melje nesto u prvoj i pomalo u trecoj dok se vozi (lamela dobro radi, korpa ne trese, upada u svaku brzinu odlicno - ALI MELJE!) dakle sta je?!
3, Zadnji mortizeri su losiji jer savetuje neko punjenje ili nove da jurim?!
 

YUgisa

Member
Jel melje pri saltanju ili melje stalno u tom stepenu prenosa? Ako je prvo onda su sinhroni ako je drugo onda zupcanici u svkaom slucaju ne gine rasturanje menjaca i zamena... Sto se tice motora, treba proveriti senzor leptira za pocetak ;) Sto se tice amortizera, gubljenje vremena da se pune da sad ne objasnjavam zasto, trazi nove ;)
 

Space

Starosedelac
Urednik
Ako je drobljenje u toku voznje kako si rekao moguce da su zupcanici menjaca. Sinhroni hoce u neparnim ili parnim brzinama da se cuju ali pri saltanju, ne toliko, ako ne i gotovo nikad u voznji.
 

Wulle

New member
Znaci opravio sam menjac za sve pare :RpS_cursing:

Uglavnom idemo deo po deo i do proleca mora sve biti cakum pakum sto se mehanike tice zbog daljih radova :)

Danas sam pregledao kompletnu prednju instalaciju u kabini i sredio sve sto nije bilo na svom mestu a usput izvukosmo i nove kable za zvucnike :)







Kad smo vec cupali ovo , nije me mrzelo da izglancam sve :)



 

MAD SERB

New member
Turbo Wulle ako zatreba neka pomoc javi se , inace dobar model, trebace mu malo tvoje ljubavi ali ce na prolece biti ludilo
 

Djole030

New member
Dobro dosao u JDM family :) o automobilu znas sta mislim, tako da svako dobro i na prolece samo da zuje japanske zujalice :)
 

Wulle

New member
Polako, danas ce ga krstimo kod Iveta pa cemo videti da li ce auto da place posle toga ili cu ja da placem :D
 

Wulle

New member
Precesljali smo veci deo auta, sredili svu unutrasnju instalaciju koja nije valjala tako da sada svako dugmence na autu radi izuzev zadnjeg brisaca (ima napon ali samo od 4V jebem li ga zasto), uglavnom je auto zdrav ceo (ima jednu tackicu pozadi ali totalno zanemarljivu) jedino ima problema jer pusta vodu u gepek i to negde iza zadnje iza zadnje svetlosne grupe ili kroz gepek (posto su indijanci skinuli spojler i ostavili rupe prekrivene obicnom karbon folijom :RpS_cursing: ). Usput izvukoh komplet novu instalaciju za ozvucenje i ubacio neka 2 pioneera od 6", cisto da se cuje nesto.
Sto se motora tice, danas sam otkacio step motor i auto je radio daleko bolje ali izgleda da ima jos neki problem (verovatno pumpa ili dizne), nadam se da cu uskoro tacno znati sta je u pitanju.. :)

.








 

Wulle

New member
p.s. Nasli cd Ramba amadeusa iz ko zna koje godine u malo cudnom stanju i jos neke svajcarske kovanice iz 80tih :D
 

dusan92

New member
Moze da se desi i da ti se keder malo odvojio pa voda koja se nakupi prodje ispod njega,proveri i to ako vec nisi :) A amorte mozes napuniti za pocetak,posto verujem da nece biti fabricki u nekom narednom periodu ;)
 

Wulle

New member
Punjenje im ne gine jer do proleca sve mora biti fabricki i potpuno ispravno na autu zbog daljih radova :p
 

Wulle

New member
Ono drobljenje sto sam pomenuo u menjacu jos prvog dana kada sam uzeo auto, ipak nije u menjacu vec u motoru. Svi planovi ce morati da stanu jer je radilica otpevala svoje jos prvog dana kupovine :RpS_glare:
 

Wulle

New member
Ide radilica na specijalu (Ako bude mogla da se izvuce, posto jos nisam otvorio motor) i stavljaju se novi lezajevi za turbaka.
Uglavnom klasicna prevara je bila u pitanju, auto je radio savrseno kada smo ga gledali i samo je cekao ko ce prvi da mu da malo jaci gas, izgleda da nisu stavili lezajeve za turbaka vec obicne, sipali retko ulje i zviznuli aditiv i terali ga u malim obrtajima jer su znali da mu tako nista nece smetati.
Spakovacu samo donji deo motora, jer auto nije dimio niti pokazivao bilo kakav drugi problem sa motorom konkretno, cisto da ga vratim u vozno stanje kako bih mogao da proveravam ostale stvari oko auta, jer ovako ne smem vise ni kompresiju da mu proverim a kamoli da ga vozim vise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh