100 najpouzdanijih vozila u posloj deceniji

Nijedna. Ovakva lista se pravi svake godine, a nju rade osiguravajuce kuce na osnovu iskustva vozaca, ucestalosti kvarova i cene popravki. Izvor za ovu listu se nigde ne navodi.
 

aco

New member
...Rangirano je 38 kompanija širom sveta koje sarađuju sa osiguravajućom kućom Warranty Direct, ...
 

EnricoAdams

New member
Ovi rezultati extremno variraju od istrazivanja do istrazivanja, i jedino sto covek moze sigurno da zna da su Japanci nedodirljivi. Ovo iz Evrope bas varira, npr ovde su Jaguar i npr Ford Ka u vrhu a po TUVu su na dnu, a isto tako TUV bas hvali Porse a ovde je na dnu :)

I opet onda ostane pitanje da li to sto vazi napolju vazi u Srbiji. Kod nas je npr veoma bitno da auto podnosi lose gorivo, velike kilometraze i lose puteve, a i cene delova su nam za neke modele mnogo drugacije nego van.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
 

Sale NB

New member
Ovo iz Evrope bas varira, npr ovde su Jaguar i npr Ford Ka u vrhu a po TUVu su na dnu, a isto tako TUV bas hvali Porse a ovde je na dnu :)
Naravno da varira. Sve statistike rađene od strane TUV-a, ADAC-a, DEKRE itd. su jako pristrasne i neobjektivne. Tu je sve nemačko neprikosnoveno, pa se npr. 10 kvarova na diznama jednog VW-a ili Audija vrednuje jednako kao 10 kvarova na podizaču stakla na Fiatu. Jasno je da će podizač ukupno češće riknuti, ali niti će onesposobiti automobili, niti će udar na finansije biti isti.

Zato mi ove liste deluju objektivne, u odnosu na ono što se uglavnom kvari kod određenih marki. Po meni, u zadnjih 10 godina, ako gledamo evropske marke, Fiat jeste ispred VW-a po pouzdanosti, i tu je jedino Škoda bolja od ostalih članova grupe, zato što je uglavnom jednostavnija.
Isto važi i za Ford, Focus I i II, kao i Fiesta su izuzetno zahvalni automobili, bez značajnih problema ili slabih tačaka.
 

elas

New member
Nisam nesto preterano veran ovim strucnim statistikama o pouzdanosti,nekako gledam drugacije pratim sta se desava na ulicama i putevima u mom okruzenju(mada me ima svuda ) i onda dam neko svoje misljenje o kvalitetu.
Konkretno znam 4 osobe koje imaju novije tojote i koje su ih ostavile na putu sa kvarom,a tojota vazi za jako kvalitetan auto,isto tako BMW 5 nova generacija ostala u Italiji sa razvaljenom turbinom,covek je jako pedantan i neizivljava se na masinom da bi ista crkla,Mercedes 220 CDI ostao u Bugarskoj jer je pumpa crkla i slicno.
Mercedes 270 cdi 2008 godiste nije mogao u brzinu da ubaci mislim na automatski menjac...
Sve je danas konfekcija i sreca sta se uzme nema vise pravila o kvalitetu i dugotrajnosti,zato sa presao na alfu jer je mnogo jeftinija i ima iste ili slicne simptome kao mnogo skuplji modeli drugih proizvodjaca.
Opet se vracam na ocevu asconu koja sve ima samo ne redovan tretman,aka se vozi svaki dan,lomi,cese grebe,nista se ne menja i opet ide,ali to je stari kov proizvodnje automobila
 

EnricoAdams

New member
Nije to osmatranje okoline merodavno jer zavisi više od čoveka koji vozi nego od auta. Evo npr Gumetina je meni pričao da su Alfe koje dolaze kod njega u proseku automobili u najboljem stanju a da su Toyota i Honda u najgorem stanju, a po pouzdanosti je suprotno. To je zato što kod nas Japance voze uglavnom ljudi koji se iz nekog razloga plaše majstora i mnogo lose održavaju automobili, dok među Alfistima uglavnom preovlađavaju entuzijasti (mada se i to menja) koji vole svoje automobile i pružaju im najbolji tretman. Tako da će sutra pre ta Honda da ostavi nekoga na putu iz prostog razloga što je u krš stanju

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
 

aco

New member
i cekic koji ne odrzavas spadne sa drske. Nije u to problem, vec u kvalitetu i boljim resenjima.
npr. na alfi 147 menjas prednje vesanje na svakih 20/30 hiljada. I kad ga zamenis opet broji svaku rupu.
To vesanje sa gornjim ramenima je imitacija hondinog iz 85. Na hondi zbog to menjas na 100000 i vise,
i pored toga manje kosta, jer se svaka kugla i selen menjaju posebno.
 

EnricoAdams

New member
Bas tako svaki auto koji se ne odrzava ce da te ostavi kraj puta, pa makar to bila Honda, Toyota i neki drugi pouzdan Japanac. Ne bih se slozio sa tvojim konstatacijama oko Alfinih ramena jer su ona najhvaljeniji deo 156 kada se pojavila i niko nije ima tako sofisticirana prednja ramena u to vreme u toj klasi. Osim toga dobro reparirana ramene izvlace po 50.000km u gradskim sredinama u Srbiji a originali mnogo duze. Nije toliko retka pojava da auto u Srbiju dodje sa fabrickim ramenima iz Italije a oni generalno imaju lose puteve za zapadno evropske standarde. Ali uostalom to je neka druga tema, da ne mesamo tu pricu ovde

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 

botr

New member
i cekic koji ne odrzavas spadne sa drske. Nije u to problem, vec u kvalitetu i boljim resenjima.
npr. na alfi 147 menjas prednje vesanje na svakih 20/30 hiljada. I kad ga zamenis opet broji svaku rupu.
To vesanje sa gornjim ramenima je imitacija hondinog iz 85. Na hondi zbog to menjas na 100000 i vise,
i pored toga manje kosta, jer se svaka kugla i selen menjaju posebno.
Mozda kod nas manje kosta, u Evropi gde je radni sat majstora mnogo skuplji, takvo resenje vise kosta. Zato sada lezajevi idu u paketu sa glavcinom, jer su ruke majstora da izbije i namesti lezaj skuplje od glavcine.

Po meni, ova lista bas i nije realna.
 

aco

New member
ko nije vozio japance, naravno da nece verovati, ali da pomenem
da je u americi za 31 godinu koliko se prodaje honda accord bila 26 puta auto godine.
U evropi po raznim statistikama nemackim engleskim, itd honda, ako nije prva onda je druga po kvalitetu

Naravno to se odnosi na broj kvarova i troskove kvarova, niko ne spori da je mercedes
luksuzniji auto od honde, (osim onih koji su vozili hondu legend),
ili da je bmw x6 luksuzniji i brzi od HR-V-a, ali HR-V je ove godine odneo prvo mesto kao najpouzdaniji polovnjak
u svojoj generaciji.
 

aco

New member
Ne bih se slozio sa tvojim konstatacijama oko Alfinih ramena jer su ona najhvaljeniji deo 156 kada se pojavila i niko nije ima tako sofisticirana prednja ramena u to vreme u toj klasi. Osim toga dobro reparirana ramene izvlace po 50.000km u gradskim sredinama u Srbiji a originali mnogo duze.
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
pomenuo sam 147 za koju znam da brzo strada, ali vidim da je i na 156 slicno, moram primetiti da honda accord nosi takvo vesanje od 1986. 11 godine pre negosto je to fiat izumeo.
To samo dokazuje da su za ljubitelje evropskih automovila japanci nepoznanica koje se treba kloniti.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Americka Honda nema mnogo slicnosti sa evropskom, u prevodu, lako je biti bolji od najgorih, americki automobili (za americko trziste) su vrlo losi. Takodje, ako uzmemo obrnuto, recimo americki Passat je isto mnogo losije sklopljen nego evropski. Amerikanci se odlucuju za japanska i korejska vozila jer je do pre 20 godina bilo na snazi plansko "kvarenje" vozila (GM, Ford i drugi) americka industrija je terala na silu ljude da kupuju nove automobile da bi se zamajac potrosnje vrteo a nisu mogli nikako drugacije to da urade nego da planski ugrade par problematicnih vitalnih delova koji, zamislite, upravo crknu posle isteka garancije od 4 godine.

Da se vratimo na pouzdanost, u nasem slucaju je merodavno stanje vozila posle 10 godina jer vecina polovnjaka koji se uvoze (i prodaju) su tu oko 2002-2004. godista. Posto sam i sam ovih dana bio u potrazi za novim kolima (bas oko tog godista) nagledao sam se po placevima svega i svacega. Poceo sam od Alfe i pregledao skoro vecinu Alfi 147 u Beogradu, nisam nasao nijednu po prihvatljivoj ceni a da vredi da se dalje ulazu pare u nju. Onda sam prosirio gledanje na Ford Focusa i Fiat Bravo (stari, od koga sam ubrzo odustao zbog slicne cene sa Stilom, precenjen). Ford pokazuje stare mane iako nisam mogao da verujem, korozija. Ili su vecina ovih primeraka bili u nekom sudaru pa je to normalno posle toga. Onda sam se okrenuo Fiatu, gledao Puntice jedno vreme ali su me iznervirali prodavci koji drze cene, trenutno je Punto iste cene kao Stilo, sto je ludost. Pogledao sam par japanaca po placevima, iako je izbor bas bio slab i svi su bili u ocajnom stanju, puno para za ulaganje u enterijer koji pitanje da li uopste moze da se nadje kod nas. VW i Opel nisam gledao, VW je precenjen i ne zelim da dajem pare na taj nacin, a Opela nesto ne volim. Okreni-obrni, dosao sam do Stila, o kome nisam uopste razmisljao, pogledao par komada i naleteo na jedan zanimljiv, koji sam i uzeo. Bice uskoro predstavljen, samo da ga islikam. A sad opet o pouzdanosti, Fiat je prakticno domaca marka, delovi su jeftini i lako se nabavljaju, vecina majstora zna da ga popravlja i svi problemi su vec odavno resivi tako da sta god mi se javi od potencijalnih problema resava se za "tepsiju ribe".
Pridev pouzdan znaci da se nesto ne kvari ili ako se pokvari moze jeftino da se popravi. Mnogi nece da se sloze sa drugim delom konstatacije ali u nasem slucaju je tako. Auto moze da se ne kvari uopste, recimo neki japanac ili neki BMW dizelas, ali kad se pokvari popravka moze da bude skuplja od svih sitnih bubica koje ima recimo jedan Fiat. Da bi auto bio pouzdan treba se prema njemu ponasati kao prema clanu porodice pa ce i on uzvratiti istom merom :) Onda ce i najkvarljiviji auto da bude najpouzdaniji.
 
Poslednja izmena:
Vrh