Trkačke igre za PC i konzole

dropac88

Moderator
evo snimka https://www.youtube.com/watch?v=cJca4WBFHzQ

Space koristim Fanatec CSR volan trenutno, Fanatec ClubSport EU V2 pedale i RSeat RS1 sediste fali mi jos Fanatec ClubSport SQ menjac i zelim da predjem na ozbiljniji fanatecov FFB motor sa F1 volanom i verovatno BMW volanom

Hteo sam igru da igram na tri monitora na kompu i krenuo da sastavljam novu masinu, danas mi dve Sapphire R9 290X Tri-x krenuse iz Srbije (jer sam ih dobio 180 po komadu sto su smesne pare kad uzmes maloprodajnu cenu) i citam u firmi danas da su G-Force do jaja optimizovane a AMD su zasrali muski,ali mozda izbace bolju podrsku inace sam "bacio" pare na ove dve

Ako se razmisljas o kupovini samo nemoj CSR Shifter Set EU ,imao sam ga i otisao je jako brzo, odvratan je i cista plastika eto toliko da imas na cemu da menjas

Evo i par slika
















 
Poslednja izmena od urednika:

dropac88

Moderator
oko 1200 evra sa postarinama, za sediste me postarina izasla 100 evra iz francuske - 60kg paket a od nedavno vidim da ih ima i u Becu. Ali ovaj volan cu verovatno prodati i
uzeti polovan motor http://www.fanatec.com/eu-de/wheel-bases/clubsport-wheel-base-v2-eu-eu.html
i ova dva volana
http://www.fanatec.com/eu-de/lenkraeder/clubsport-lenkrad-formula-carbon-eu.html
http://www.fanatec.com/eu-de/lenkraeder/clubsport-lenkrad-bmw-m3-gt2-eu.html
na mom imam alkantaru samo sa strane na volanu dok je ostatak oblozen sjajnom plastikom mada je konstrukcija skroz od metala ali ipak se ne usudim da ga gulim malo jace
dok ove skuplje verzije sem dugmadi maltene nemaju plastike sve je metal,carbon koza ili alkantara u zavisnosti od volana
kod ovog ozbiljnijeg motora mozes redovan trkacki volan da stavis, isti mehanizam koriste
 

dropac88

Moderator
Ovaj moj Setup podrzava XBox360,PS3,PS4 i PC,doduse na PS4 je ProjectCars prva igra koja podrzava volan na toj konzoli ali za arkade ni ne treba volan,dobra i jeftinija solucija je ThrustMaster TR500 samo nema ni blizu opcija i ovako fin FFB a ni pedale ne mogu primirisati ovima mojima ali je dobra opcija za pocetak pa kad vidis da bi mogao bolje da vozis a volan ne dozvoljava onda jebiga predjes na ozbiljnije =). Kod mene kvacilo radi kao redovno, tacno ima onu tacku gde od jednom propadne i kocnica ima ABS motor i koristi cilindar sa uljem. Mozes staviti koje god zelis,u paketu dolazi flasa silikonskog 35ml viskoziteta 1200,plus imas potenciometar da namestis osetljivost tako da na najjacem podesavanju nisam ni uspeo da je stisnem do kraja sa obe noge
 

dropac88

Moderator
Logitech je extra, bio vodeci dok nisu izasli malo ozbiljniji igraci ali i danas ga mozes videti kod ovih koji igraju ozbiljno, jedina mana je sto na PS4 nece izaci podrska za njih ako ti je to bilo u planu, ni jedan njihov volan
 

Rapture

New member
Igram na PC-u pa me podrška za PS4 ne brine puno.
Ne gledam da imam neku profesionalnu simulaciju, jeftinije mi natočit i vozat se zaprave :D Ali nekakav polovan G25/27 bi mogo ubost, pa se malo informiram... inače imam dobra iskustva s Logitechom što se tiče ostale periferije, ali sam imao samo jedan volan i to neku jeftinjaru.
 

dropac88

Moderator
ma G27 super,imas menjac,imas pedale iza volana, dosta dugmadi da si namestis za u igri, pedale sa kvacilom i dobru stipaljku da ga zakacis na astal
 

gruigor

Moderator
Logitech G27 je nešto naj bolje od ovih gadgeta za računar što sam uzeo do sad...
Toliko je realno igrati s njim, Hard Truck Simulator 2 ide do te mjere da neda promjeniti brzinu dok ne stisneš kvačilo ili kad krećeš ugasi se ako naglo pustiš, Test drive unlimited i 1 i 2 su isto dobri, need for speed ni jedan ne podržava u potpunosti a ostalo nisam stigao isprobati
 

dropac88

Moderator
Logitech G27 je nešto naj bolje od ovih gadgeta za računar što sam uzeo do sad...
Toliko je realno igrati s njim, Hard Truck Simulator 2 ide do te mjere da neda promjeniti brzinu dok ne stisneš kvačilo ili kad krećeš ugasi se ako naglo pustiš, Test drive unlimited i 1 i 2 su isto dobri, need for speed ni jedan ne podržava u potpunosti a ostalo nisam stigao isprobati
Uzmi project cars i neces se skinuti sa njega
 

Space

Starosedelac
Urednik
Ja project cars ne mogu svariti preko tastature, ni preko jojpeda, jednostavno ne ide :D Na volanu nisam probao. Šta podesti od asistencija za upravljivost i na koje vrednosti da project cars radi kako valja?
 

dropac88

Moderator
Ja project cars ne mogu svariti preko tastature, ni preko jojpeda, jednostavno ne ide :D Na volanu nisam probao. Šta podesti od asistencija za upravljivost i na koje vrednosti da project cars radi kako valja?
na tastaturu mozes zaboraviti jer je simulacija, joypad jos i nekako mada prvi put kad te zabaci mozes ga jebati ali ga moras za svaki auto namestiti, drugacije opcije nudi kad spojis volan,mogu da iskopam kod mojih forumasa koji voze na pad kako da podesis
 
Vrh