Renault Clio MK4 0.9 TCe

taNok

New member
2014 Clio 900cc 3 cilindra turbo
u dynamique opremi
Auto kupio pre 3 dana, i presao 500km za sad sa njim, i prezadovoljan sam.
Po gradu je mali, osetljiv, lak za voznju..
Po auto putu je udoban, tih i u opste se ne primecuje brzina sto je fenomenalno za ovaj mali gradski autic...

Potrosnja po gradu za sad je 8-15l al sam auto tek kupio i dok se ne razradi trosice vise jbg..
na otvorenom 3-6l sve zavisi od brzine..





 

M_M

Active member
ČESTITAM, ODLIČAN!!! I boja mu je prelepa...

0.9TCe bi trebao biti pun pogodak za taj auto... Dinamičan a mali potrošač.

Za potrošnju ne brini, na samom početku u prvih par hiljada km normalno je čak i do 20-tak % više. Čak i kad budeš prešao 10.000, još uvek je normalno 5-10% više. Tek negde na 15-20 hiljada i posle prvog može se reći da se motor zaista razradio.

Sad malo znatiželjnih pitanja:
1) Može li koja slika motora
2) Kako ti idu servisni intervali?
3) S kojim gumama i u kojoj dimenziji dolazi?
4) Koliko je prostran unutra, može li iza tebe sesti odrasla osoba?
 

Space

Starosedelac
Urednik
Odlično mu stoji ova boja, ali odlično. Htedo da postavim neka pitana, ali me M_M preduhitrio. :) Neka je srećna kupovina. :)
 

taNok

New member
Hvala svima ! :)

1) Može li koja slika motora
2) Kako ti idu servisni intervali?
3) S kojim gumama i u kojoj dimenziji dolazi?
4) Koliko je prostran unutra, može li iza tebe sesti odrasla osoba?
1. Bice uskoro
2. znam da je prvi servis na 15.000km
3. dolazi sa continental eco contact il tako nesto, R16 mislim da su 195/55
4. vozio sam 7moro al je naravno bilo guranja, za krace puteve 5 staje opusteno, za duze putovanje idealno je sa 4 osobe koje staju skroz ok , jedino je malo nizak krov pa neko ko je vislji mora malo da se uvali ali ne tolko da ce imati problema sa ledjima kasnije :D
 

takashi

New member
bas je lep! Generalno mi se svidja novi Clio, boja na tvom je mnogo dobra i super idu te crvene lajsne, sa srecom da te sluzi :)
 

gruigor

Moderator
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU opasan klindžo, daj koju sliku unutrašnjosti da vidimo kako izgledaju crveni detalji :RpS_wub:

E još jedno pitanje, jel ti bord kompjuter na engleskom ili pola engleski pola slovenački i jesu ti abdejtovali mape za navigaciju, ako nisu imaš 3 mjeseca fore da ih sam abdejtuješ za džabe :RpS_thumbup:

Još da dodam, dolazi continental eco contact kao što taNok kaže, i potrošnja se u gradu može ispod 7 litara spustiti a otvorene, 3-6 u zavisnosti koliko ste teški na gasu :prijatelj:
 
Poslednja izmena:

RadojeIBRS

New member
Nema sta prelep je Krco,da te sluzi dugo i puuuno km da predjes :D i sad bez glupiranja,autic je pravi picolovac :RpS_flapper:
 

gruigor

Moderator
Kupi magičnu krpu, valja glanjcati otiske :pranje:
Nema šta uživaš s njim naj strašnije, tako i nastavi :drugari
 

taNok

New member
E još jedno pitanje, jel ti bord kompjuter na engleskom ili pola engleski pola slovenački i jesu ti abdejtovali mape za navigaciju, ako nisu imaš 3 mjeseca fore da ih sam abdejtuješ za džabe :RpS_thumbup:
da, bord mi pokazuje neke meni nepoznate jezike :D a za navigaciju ne znam, kako da proverim?
 

Aca BG

New member
Odlican Clio, sve je kako treba da bude. Neka te sluzi jos punooo kilometara :pivo :pivo

Sreca sto nisi cekao crvene detalje u unutrasnjosti, to bi pokvarilo utisak o autu.
 

gruigor

Moderator
da, bord mi pokazuje neke meni nepoznate jezike :D a za navigaciju ne znam, kako da proverim?
Da ti ja sad ne pišem romane, trebao si dobiti sa onom knjižicom za servis i uputstvom još jednu za media nav pa na kraju imaš uputstvo kako abdejtovati, a da privjeriš otvori navi, pa dole karticu options, pa vidi da li je na map setings ili tamo treba prebaciti još desno da izlistaš karte. Kod mene su 2012.7 ali mislim da bi sad trebali biti i novijih jer sam ih skidao u julu :RpS_blushing:
 
Vrh