VW EOS TFSI Project

dropac88

Moderator
Pa ne možeš samo da staviš veći turbo, mada upgrade na K04 ne bi trebalo da je previše kompleksna stvar. Čak mislim da bi ti odgovaralo dosta fabričkih delova koje imaš. Sa običnom K03 nećeš izvući više od 250-260KS, K03S možda malo jače od toga, a za 300+ KS mora da ide veći turbo.
Teoretski mozes samo da stavis upgrade kit mada je pozeljno i pumpu i injektore. Naravno da moze vise od 250 konja da dobijes eto ti moj auto pogledaj rezultat sa valjka,
isti motor imamo. ja cak sto vise opet moram da radim optimizaciju jer sam prvo uradio to pa menjao delove.
Par njih iz Audi i TT kluba gura malo preko 280 konja sa tim turbom.
Postoji cak i mogucnost CNC obrade
 

drfedja

Member
Misliš na hibridizaciju K03 turba ? To je dokazano njesra, veruj mi. :) Em je skupo, em ne radi dobro. Daleko bolja opcija je veći turbo, nego pakovanje većeg turbinskog kola u manje kućište uz CNC obradu.
VW Mk5 GTI samo sa remapom, dakle, k03 turbo, izvlaci realno 240-245KS, bez prevelikog natezanja, i opet zavisi na kojim valjcima meris i kako je softver naštelovan, kako se racunaju gubici.
U globalu, crank HP kalkulacija je bullshit. Sumnjam 280KS iz standardnog K03 turba (od 200KS). Najrelevantije je koliko imas ET na 400m i koja je izlazna brzina. Npr. za tih 280KS bi TT morao da ide za oko 11 sec od 0-160.
 
Poslednja izmena:

dropac88

Moderator
Moj na tockovima daje 250, svega 22 konja gubim dok na primer onaj sivi EOS 280 na cranku a svega 210 na tockovima.Na istim valjcima su merena oba.
Vreme varira mnogo,8J model se krece izmedju 1315–1610 kg. pa onda menjac, sirina gume jbg. Da imam od nekoga GPS merac merio bih jer me zivo interesuje
Nas EOS je dobio samo jedan HJS kat sa 200 celija dakle vec u odnosu na moj dosta manje povratnog pritiska a u odnosu na seriju da ne pricamo.3 cola od turba do nazad takodje pomazu.
Necemo se mnogo razglabati, kad prodje atest videcemo sta kazu brojke.
Da najavim malu tajnu ali bez slika jer ne smem - u istoj radionici se krcka nesto slicno kao R36 EOS :
Audi A6 Limuzina 2014 model - kompletna prepravka na RS6 od body kita do motora. Trebalo bi da je prvi u svetu i bice premijerno prikazan na Tuning World Bodensee dakle 5, Maja, tek tada smem da stavim slike.

Ajde jedna-dve u toku radova ali gotov auto ne smem




 
Poslednja izmena od urednika:

drfedja

Member
Moj na tockovima daje 250, svega 22 konja gubim dok na primer onaj sivi EOS 280 na cranku a svega 210 na tockovima.Na istim valjcima su merena oba.
Vreme varira mnogo,8J model se krece izmedju 1315–1610 kg. pa onda menjac, sirina gume jbg. Da imam od nekoga GPS merac merio bih jer me zivo interesuje
Nas EOS je dobio samo jedan HJS kat sa 200 celija dakle vec u odnosu na moj dosta manje povratnog pritiska a u odnosu na seriju da ne pricamo.3 cola od turba do nazad takodje pomazu.
Necemo se mnogo razglabati, kad prodje atest videcemo sta kazu brojke.
Pazi, 250 WHP je vrlo solidna cifra, da ne kazem odlicna za "stock" hardware. Kako objasnjavas da EOS ima tolike gubitke na valjcima kada su menjaci pa skoro identicni ? Da li gume uticu na tu brojku ili sta ? Najrelevantnija racunica je 0-160, 402m i trap speed. Korekcija na dyno-u u zavisnosti od vremenskih prilika menja rezultate svega par % +-5KS, zato mi je cudno kako to da na istom dyno-u dva relativno slicna automobila daju takve rezultate.

Da najavim malu tajnu ali bez slika jer ne smem - u istoj radionici se krcka nesto slicno kao R36 EOS :
Audi A6 Limuzina 2014 model - kompletna prepravka na RS6 od body kita do motora. Trebalo bi da je prvi u svetu i bice premijerno prikazan na Tuning World Bodensee dakle 5, Maja, tek tada smem da stavim slike.

Ajde jedna-dve u toku radova ali gotov auto ne smem




Ovaj A6 je strašan!
 

dropac88

Moderator
Pazi, 250 WHP je vrlo solidna cifra, da ne kazem odlicna za "stock" hardware. Kako objasnjavas da EOS ima tolike gubitke na valjcima kada su menjaci pa skoro identicni ? Da li gume uticu na tu brojku ili sta ? Najrelevantnija racunica je 0-160, 402m i trap speed. Korekcija na dyno-u u zavisnosti od vremenskih prilika menja rezultate svega par % +-5KS, zato mi je cudno kako to da na istom dyno-u dva relativno slicna automobila daju takve rezultate.



Ovaj A6 je strašan!
EOS R36 nije manuelni a i ja vozim 245/35 a on na svom ima 265/25.
Moj meren 12.12 brzina pri merenju 222.5 km/h temperatura 12.7 stepeni
Njegov 21.03 brzina pri merenju 258.4 km/h temperatura 20.1 stepeni

Moj bi trebao da daje vremena kao TTS, nemam Quattro ali zato imam i manje kila a snaga na cranku ista , ne znam koliko TTS ima WHP
 

dropac88

Moderator
Pazi, 250 WHP je vrlo solidna cifra, da ne kazem odlicna za "stock" hardware. Kako objasnjavas da EOS ima tolike gubitke na valjcima kada su menjaci pa skoro identicni ? Da li gume uticu na tu brojku ili sta ? Najrelevantnija racunica je 0-160, 402m i trap speed. Korekcija na dyno-u u zavisnosti od vremenskih prilika menja rezultate svega par % +-5KS, zato mi je cudno kako to da na istom dyno-u dva relativno slicna automobila daju takve rezultate.



Ovaj A6 je strašan!
Vremena koja se mere iz mesta meni nisu interesantna. Vise me interesuje 50-150, 100-200, 100-280
 

drfedja

Member
EOS R36 nije manuelni a i ja vozim 245/35 a on na svom ima 265/25.
Moj meren 12.12 brzina pri merenju 222.5 km/h temperatura 12.7 stepeni
Njegov 21.03 brzina pri merenju 258.4 km/h temperatura 20.1 stepeni

Moj bi trebao da daje vremena kao TTS, nemam Quattro ali zato imam i manje kila a snaga na cranku ista , ne znam koliko TTS ima WHP
Pazi, ako je haldex to moze da pravi veliku razliku. Sto se temperature tice, pitanje je da li je WHP sa korekcijom ili bez, ako je sa korekcijom, spoljna temp. ne bi trebalo da utice skoro pa uopste na cWHP rezultat (ako je formula ok).
Tvoj bi trebalo da daje bolja vremena nego TTS u medjuubrzanju, jer je laksi... npr. od 100-200 bi trebalo da je osetno brzi, cak i sa 10tak KS manje. Iz mesta je TTS brzi skoro pa uvek, zbog pogona. Šira guma pravi veći otpor kotrljanja. Turbo motori iz nekog razloga imaju više WHP i manji power loss na dyno-u.
 

dropac88

Moderator
njemu je korekcija 1,03 kod mene 1,00

postimage.org mi izbacuje ceo dan script error

Ne mogu da dizem slike na forum
 

Space

Starosedelac
Urednik
U ovom konkretnom slučaju za slikanje. Ali opet imas likova koi to voze 24/7, tj sve ih je više. I meni ovo iskreno za svakodnevnu upotrebu baš ružno.
 

dropac88

Moderator
Samo za slikanje ali imam kolegu sa TT 8N koji ovako vozi a za slikanje se spusta kompletno do poda kao i onaj EOS R36.
 
Vrh