Volani i oprema za PC/Konzole

MikiD

New member
u ovim podesavanjima volana bi master stavio na 90-100 i probao bi da vidim razliku sa ovim Auto-Center podesavanjima kod GT klase bi trebalo da primetis vecu razliku nego kod Open Wheel klase jer oni u glavnom imaju mali raspon okreta (ja ih uglavnom vozim na 9.0:1) pa ne okreces volan vise od 90 stepeni u stranu . Za driftovanje igra veliku ulogu
Mnogo mi je jako master na 100 :D U principu je izgleda to to sto se tice podesavanja, jedino sam razmisljao da li da iskljucim centering, ali navikavam se ovako. Necu da menjam nista, za sad, pa kad steknem osecaj tek onda mogu da provalim razlike :)

@dropac88 samo osnova, plus sediste
Negde sam video u ponudi kod nas (neka prodavnica), konstrukcija + sediste za ~100e, ali nikako ne mogu da pronadjem niti da se setim gde...

Mislim da je tehnomanija, ali nema trenutno u ponudi. btw ako nije neka greska, kod njih ima T500 F1 za 5000 din :D
 

dropac88

Moderator
@dropac88 samo osnova, plus sediste

@MikiD uzivaj drugar :)
Jedan od ova dva

http://www.playseat.com/shop/eu/de/promo-europa/playseats-evolution-playseat-black.html
http://www.playseat.com/shop/eu/de/promo-europa/playseat-alcantara.html

Jedan je sa alcantarom drugi mislim da je koza.
Lagan za vucarati po sobi, moze da se "sklopi" i mislim da imas da biras sa ili bez sina za podesavanje udaljenosti sedista tako da tu mozes da smanjis troskove

Mozes da namestis visinu volana i nagib pedala, mozda cak i udaljenost.

Danas pocinjem da vozim nemacku ligu u Formuli 3 u 19:00.
Gledacu da napravim Twich nalog pa da mogu da streamujem, vozi se Dubai kratka verzija na 27 krugova
 

Space

Starosedelac
Urednik
Poenta je da samo umeca mozes uvek povecati perfomanse kada zafale, ili kad zelis da ih imas na pretek. :)
 

Rapture

New member
Ja sam imao neku jeftinjaru volan al je riknio [emoji14] Ali sad mi je prioritet pravi kokpit umjesto virtualnog :)
 

dropac88

Moderator
Svima koji su u mogucnosti bih preporucio 3 ekrana umesto jednog veceg. Pored veceg vidnog polja imas skroz drugaciji osecaj brzine kada je FOV 1 na 1 i skroz je drugacije kad mozes da gledas u krivinu i da unapred pozicioniras auto. ja sad vozim na jedan 46" a probao sam tri najobicnija BenQ 27" (mislim da je EW serija) razlika je nebo i zemlja
 

MikiD

New member
Kako sam se iscimao juce...

Rekoh ajde da vozim malo, kad vidim ne svetle one oznake pored manettino prekidaca na volanu. Usb ukljucen, adapter ukljucen, okrecem volan nema otpora...
Sta li je sad...Proveravam usb, adapter, nista...
Otvorim control panel, opcija za kalibraciju i podesavanje, pale se diode volan radi, radi ff, sve ok. Zatvaram control panel, "gasi" se i volan :D
Pokrecem LFS, volan radi...
Razmisljam sta je sad ovo, one diode su uvek konstantno radile kad je ukljucen pc, bez obzira da li je pokrenut control panel ili igra, cak i kad je adapter iskljucen.

I onda se setim da sam pre par dana odradio update na windows 10. Sigurno je to neka nova power saving fora :D
 
Vrh