Opel Astra G Karavan - ASTRAlna projekcija

M_M

Active member
Ti ko da praviš nov auto... makar karoserija i mehanika, a tu je tipično i najviše posla...

M_M

Active member
To ti je ljubav i entuzijazam... kad znaš da se ne isplati, a opet radiš i uživaš u tome... Kad bolje razmislim tako se većina momaka i oženi. :)

Ja nažalost nemam niti vremena niti uslova da mnogo zanimam autima, a voleo bih... naročito bih voleo u timu sa nekim iskusnijim da se bavim restauracijom nekih klasika, npr BMW 635CSI i sl...

Pa eto onda radim drugu glupost, puknem svakih par godina dosta para na dobar auto, koji godišnje gubi na ceni red veličine oko 3k evra... Al' barem uživam u vožnji...

Poslednja izmena:

Veritas1389

New member
Ja dok sam radio kao auto limar imao sam i mogucnosti da sam radim na kolima. Od kad sam Presau na inzenjerski posao nemam ni vreme a ni alat i mesto da radim sam.
A vozio sam od 2008 novog Mercedesa 211 E 220 CDI T Avantgard i posle iskustva, problema i troskova, sam sebi rekao nikad vise skupo auto.

M_M

Active member
Ja pokušavam da napravim neki balans - kupujem auto 2-3 godine star, od prvog vlasnika sa punom servisnom istorijom, po mogućnosti još u garanciji i do nekih 50-60k kilometara. Platim otprilike 2/3 cene novog auta, a dobijem praktično nov auto, a početni i najveći pad vrednosti je prošao. Pada mu i dalje brzo cena za naše pojmove, ali se izdrži nekako...

Održavam u zvaničnom servisu (peace of mind, a pritom kasnije i prodajna cena bude bolja). Vozim ga 3-4 godine i prodam, doplatim reda 9-10k evra i opet vozim "nov" auto premijum klase...
Evo na primer prethodni auto, Audi Q5 osim redovnog održavanja baš nikakvih problema ili izdataka nisam imao za 4 godine i 60k kilometara pređenih (kupio ga kada je bio 2 godine star sa 25k km). Naravno ako se nešto desi, pokvari ili sudar, sve je znatno skuplje nego za jeftiniji auto, ali to je rizik koji prihvatam.

Jedan je život i nemam vremena i volje da provodim vreme jureći delove i natežući se sa majstorima...

Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Kako godine prolaze i sam ću ići u tom pravcu, TT će naći novog najsrećnijeg vlasnika, a ja odo u Porsche vode sa motom smeštenim u sredinu :)

Veritas1389

New member
Auto se sastavlja to jeste u medjuvremenu je verovatno vec sastavljen

Dolazim 19og da zavrsimo struju i da sastvaim interijer.

M_M

Active member
Kako godine prolaze i sam ću ići u tom pravcu, TT će naći novog najsrećnijeg vlasnika, a ja odo u Porsche vode sa motom smeštenim u sredinu :)
Aha, stigla kriza srednih godina? :)

Imao samo priliku nedavno za jedan 911 4S, 400ks, 2014-to, 80-tak hiljada km, prvi vlasnik, kupljen kod nas, baš ko nov, nudio mi za 52k evra ili čak moj BMW+korektna doplata. Nije mi još vreme a finansijski uslovi nikako ne dozvoljavaju... :(

Na kraju prodao ga za 54k čini mi se (tražio je 65k na oglasima). E ako za 10-15 godina, kad uđem u "krizu" a deca malo odrastu budem imao para, to će biti tako nešto... naravno mlađe i slađe... pa nek ide život... :)

Vrh