Mile

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

milosabs

New member
bg,u nedelju je kupim,bice slika kada se zavrsi.Zlatkov rad sam video i nisam preterano odusevljen,Rele je odlican ali nismo mogli da se uskladimo sa vremenom a iskreno malo je i skuplji.Ovi su mi se ucinili kao najracionalniji izbor.Nisu mnogo na forumima i ne "samoreklamiraju se"dosta vise slike govre,poslovni i odgovorni.Kada uzmem auto,sve pogledam napisacu utiske.
 

dusan92

New member
Bravo za izbor garaze :) video sam upravo jos neke slike i mogu reci da su opet obavili odlican posao! sad je prava diplomatija auto :)
 

milosabs

New member
200 eur-a sam ja platio.Imajuci u vidu da auto nikada do sada nije bio poliran lak je bio u ocajnom stanju i vapio je za ovim.Razmisljao sam da li to da radim na prolece ali stanje bi bilo samo gore.Sa druge strane lose perionice,sundjeri i pticije i drvene kake su ostavile dosta nepopravljivih oziljaka na laku.Imajuci u vidu da auto ima 9 godina i sta sam dobio ja sam prezadovolajn.Moj savet kada vidite kaku na laku brisite je sto pre,

Ovo je uradjeno

-pranje, dekontaminacija laka
-smirglanje pojedinih ostecenja
-poliranje sa vise pasti
-poliranje i zastita stop svetala
-dvoslojno voskiranje (sealant+carnauba)

Ljudi su auto uzeli u cetvratk popodne ( 16:00) i zavrsili ga u nedelju uvece ( 21:30)
 

milosabs

New member
Nije mi bio cilj da ikoga uvredim ovim postom ili prozovem ali neke stvari se ticu jednog od boljih servisa za Citroen a u pitanju je AUTOPARTNER iz Novog Sada.Ovako,sto se usluge tice i kvaliteta radova za sada nemam zamerki.Medjutim vec duze najavljujem nesto drugo a rec je o odnosu prema musterijama.Svako od nas voli svoj automobil,trudi se da odrzava sto bolje i kvalitetnije.Takodje kvalitet tog odrzavanja ogleda se i kroz dokumentaciju,koja je uredna,sa delovima,specifikacijom radova,racunom i ono sto je na kraju najbitnije overena je od strane servisa.Meni je pored opsteg stanja automobila,provere istog to bio jedan od bitnijih segmenata,dakle verodostojna dokumentacija.Verovali ili ne Mile tj.ovaj moj C5 ima sve to od 0-tog kilometra sto kroz oficijalnu knjizicu sto ovako.Evo nekih racuna za pocetak a takva mu je celekupna dokumentacija

Onda sam se odlucio da popreporuci obavim zamenu diskova i plocica ujednom servisu po preporuci jer sa ovakve stvari treba odraditi kod NAJBOLJIH.Na moje veliko razocarenje dobijem ovo uz obrazlozenje da ako bude probelm lako ce biti resen,tu smo.Jbg,nisam imao gde,auto zavrsen,dakle ostavljen pred svrsen cin.

Ne budem lenj i dok je trajala ugradnja raspitam se koja je marka ugradjenih delova.Dobijem odgovor ali i informaciju da su delovi iz inostranstva i da je zbog kvaliteta cena ta.Internet je cudo i pruza neslucene mogucnosti.Tako madjem oficijalnu stranicu proizvodjaca i gle cuda ovlasceni diler/uvoznik je iz istog grada iz koga je i servis.
http://www.galfer.eu/index.php/en/red-comercial-auto-en

Cak i firma ima zvanicno svoj sajt, http://www.slajer.co.rs/
Potom stupim u kontakt sa istom i naosnovu broja sasije svog auta zatrazim cenovni uput za kocione delove ( plocice i diskove).Dobijem odgovor.

I sada dolazimo do sustine.Meni je ugradjena tzv standard varijanta GALFERA.Evo poredite maloprodajne cene i cene u servisu.

Kako bih ovo okarkterisao?
Dranje...mislite o ovome...
:pljas:
Ako kazemo da je prodajnii kurs evra tog dana bio 118 din,dolazimo do sledeceg;
prednji diskovi 126 eur - 14868 din ( u servisu bez ugradnje ),maloprodajna cena 9040 din,dakle UGRADNJA na deo je 5828 din
zadnji diskovi 94 eur - 11092 din ( u servisu bez ugradnje ),maloprodajna cena 7255 din,dakle UGRADNJA na deo je 4647 din
prednje plocice 88 eur - 10384 din ( u servisu bez ugradnje ),maloprodajna cena 5150 din,dakle UGRADNJA na deo je 5234 din
zadnje plocice 46 eur - 5428 din ( u servisu bez ugradnje ),maloprodajna cena 4030 din,dakle UGRADNJA na deo je 1398 din
Dakle MAJSTORSKA UGRADNJA na cenu delova je iznosila 17107 din odnosno skoro pa 150 eur-a i onda je jos na to naplacen rad od 60 eur-a.
Dakle...
Verovatno je kod zadnje savke ukapirao da je preterao...Necu komentarisati sijalice od 6 eur za poziciju po komadu.
Mislim da ovo zasluzuje objavu.
Inace blage vibracije resene u LAV autu sve pohvale za njih jer imaju onu masinu koja je otkrila da guma trpi lose sile i to je sredjeno.Zamenjeni seleni na prednjim viljuskama,stavljen TRW....Sve pohvale za LAV auto,profesionalni i kvalitetni.
Sto se servisne akcije koju organizuje ovl.mreza za Citroen meni se ucinila jako povoljnom.Mali servis,ulje,f.ulja i vazduha,dijagnostika i pregled u 20 tacaka-4700,00 din.Caka je sto se sipa polusintetika koja nije predvidjena za neke modele.Ako neko zeli ovo da koristi neka prethodno proveri koje ulje ide u njegov auto.
 
e moj milose :)) ja sam milion puta govorio da je bolje sam kupovati delove i naci majstora da menja nego ici kod lopova ali svaka tebi cast sto nisi bio lenj i eto uspeo da razresis veliku misteriju derikoza :)) malo uzimaju ovako pa jos se i nadelove ugradjuju ... slepci :)))
 

milosabs

New member
Znas me,trudim se da budem sto objektivniji i da je to cesto na moju stetu.Ja ne skrivam stvari,uostalom forum tome i sluzi da se neke stvari znaju.Nadam se da cu ljudima pomoci.
 

elas

New member
To su cene ovlascenih servisa jer su svesni da se kod njih kola popravljaju uglavnom u garantnom roku,cene se ne formulisu objektivnom metodom nego po norma casu za odredjenu uslugu plus delovi.Npr za zamenu prednjih diskova ide 5 norma casova koju pomnoze sa cenom jednog nc,koja opet varira od servisa do servisa ali nije ispod 1000 din samo je vise.
Mi koji popravljamo kola kod obicnih majstora cene su normalnije i imaju neke okvirne ali opet se koriguju od slucaja do slucaja.
Npr kod solo majstora u kraju sam ce zameniti korpu i lamelu na prosecnom automobiliu i sam skida i montira menjac cena je oko 40-50 evra,takav isti posao u ovlascenom servisu po normativu rade dva ili vise majstora i po tome se formira cena norma casa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh