MikSa i Toyota Corolla Gti 4A GE Smallport

MikSa

New member
Pozz svim ja sam Miksa ,ukratko o mojoj Corolli.

Godina proizvodnje 1990 1.6 gti

Motor cuveni 4A GE Smallport sa skromnih 136 ks pri 7200rpm i 148 Nm

Max brzina 230 km\h skromnih



 

Space

Starosedelac
Urednik
Daj jos koju sliku.:) Dobro nam došao još jednom (postavljene ove dve na našu FB stranicu) :)
 

MikSa

New member
Jeste drug nemoze se reci da nije,mada treba mu malo uloziti na spoljasnji izgled:kljuc:
 

Space

Starosedelac
Urednik
Sto se tiče korozije, to mozes resiti i sam, ne toliko profi kao neki farbar, ali realno, bolje spreciti na vreme. Autic ti je kao casa, ali mogao si resiti ove kajeve koji su već obojeni u "kaka" boju.
 

MikSa

New member
Space> na koje krajeve mislis? Ako sii prednji branik imao na umu on uskoro leti i dolazii GTI branik posto ovaj nije njegov vec od Corolle XL, A sto se korozije tice i nije strasno za sad, na leto cu gamozda celog farbati

Milose> za sad mi je cilj jos malo mehanicki da ga dovedem u red i odradim veliki servis,pa na leto ce da vidimo.
 

Space

Starosedelac
Urednik
Mislio sam na koroziju, da. Ako se radi na leto, jedva cekam novi branik i da to sredis. Obavezno postavi slike. ;)
 

MikSa

New member
Space> svaka promena na Toyoti ce biti dokumentovana:):pivo Branik ce ici od Gti kao na prvoj slici. A predstavicu ukratko i sta je radjeno na njoj a da je dokumentovano. uskoro
 

MikSa

New member
Evo ukratko

Danas stiglo ulje menjaca za Corollu Liqu Moly 75w90 1 litar 15 eura :)







A evo malo slicica sta je predhodno radjeno a sto je dokumentovano fotografijama :D

Zamena Kablova svecica








zamena razvodne kape i ruke












zamena termostata








zamena prednjeg fara









Zamena akumulatora Varta Blue dinamic




Prednji stabilizatori Blue Print*2 Krajevi Letve *2 Febi Bilstein







I naravno redovne stvari
Ulje Likqu Moliy 10w40 Mos2.




Filter ulja Blue Print.
filter vazduha Japanparts.
Antifriz Total GlacefPlus g11.
Donje kugle Japanparts
Homo Zglob Japanparts koji je izdrzao 1 godini ponovo treba da se menja

Ovih dana ocekujem Diskove prednje i zadnje da mi stignu iz Engleske Blue Print prednji i zadnji i plocice Brembo

ostatak u narednom periodu

to je nesto sto sam ja radio i sto imam dokumentovano
 
Poslednja izmena:

MikSa

New member
Space> trudim se pomalo,ali ima tu da se radi i to bas poprilicno,msm na spoljasnji izgled i nesto sitno mehanicki:pivo
 
Vrh