Međugradska Jurilica /F/I/A/T/ Punto mk2a

SikterBre

New member
Pozdrav društvo, vidim da ima puno meni poznatih ljudi sa drugih auto foruma, pa rekoh aj da predstavim svoj auto i ovde..

U mom vlasništvu od sredine marta 2011, i od onda je pretrpeo manje bitne izmene koje ga izdvajaju iz mase Puntića koji se voze na našim ulicama.. Dugo sam bio u potrazi za Sportingom, ali je budžet bio tanak, pa sam gledao da prođem što jeftinije.. Rekao sam to prijatelju koji se bavi uvozom automobila i dao mi je i više nego povoljnu cenu koja je bila prilično ispod tržišne, ali motor je 1.2 8v i nema klimu.. Pošto klimu nisam imao ni na prethodnom automobilu, nisam nešto video razloga da mi je sada u ovom autu bude neophodna, pa mi to nije toliko ni igralo ulogu pri kupovini.. Uglavnom prijatelj mi je poslao slike iz Italije, ja sam rekao da mi to odgovara i auto je krenuo ovamo

ocarinjen, registrovan i odmah je počašćen jednim pranjem

Iste nedelje je dobio daljinsko zaključavanje, presvlake, oblogu volana (na koju sam naviknut i ne odgovara mi da vozim bez nje), SAL plejer neki koji ide na USB, dva Kenwood zvučnika u vratima i još dva neka obična pozadi i navigaciju.. i odmah se primetila razlika

Pošto volim da se stvari koje imam po nekoj sitnici razlikuju od stvari koje imaju drugi, reših da poručim Abarth pragove i kačket za Puntišu.. Nisam hteo Sportingove jer su i oni već viđeni, dok su mi Abarthovi nekako dosta ređi... To je stiglo iz Šapca i auto je otišao kod lakirera da mi sredi ulubljenje na haubi, koje je Punto imao kada je stigao, da dibedžuje ceo auto i da pragove i kačket ubaci u boju i postavi na auto

Kroz nekih mesec dana vožnje i pređenih nešto više od 2.000km rešio sam da mu ugradim plin Lovato sekvent... Mešovita potrošnja nekom mojom trasom kojom se svakodnevno krećem je bila oko 5-5,5l benzina, sa plinom je sada to oko 6,5 do 7l..

Pošto je bilo krenulo leto, a meni je leva ruka bila tamnija od desne jer sam dosta provodio u autu, a i malo radi stajlinga, rešio sam da mu zatamnim stakla Llumar folijama.. Tada je zakonski to bilo neregulisano, pa sam sve sem šoferke uradio oko 30% i to je izgledalo ovako

I onda je pao prvi fotosešn ;)

To je to za sada, kada uhvatim vremena pišem dalje, pošto se radilo još dosta do dana danas.. ovo do sada je bilo samo prvih par meseci :RpS_rolleyes:

Joca

Moderator
Svaka čast! :RpS_thumbsup:
Sada kada bi mogao bivši vlasnik da ga vidi, ne bi mogao da veruje...

SikterBre

New member
Hvala :D

Da nastavim.. Reših da progledam, pa sam kupio ksenone, neka najpovoljnija varijanta HID a boja 4300K, pošto mi je na prvom mestu funkcionalnost pre pozeraja..

Malo su me zezali farovi koji su bili na njemu i nisam bio zadovoljan rezultatom, pa sam se provozao do Mrčajevaca i na Fiatovom auto otpadu pazario baš dobre farove, nego pored njih su mi pažnju privukle i felne 15" koje su se nalazile na Puntu sa kog su farovi skinuti

A onda sam se dao u zamenu farova... Malo sam se smorio kada sam uvideo da je potrebno da skinem branik da bih izvadio farove nazad, ali isplatilo se, pošto sam sa sadašnjim svetlima prezadovoljan.. Evo slike raskupusanog Punta

Pošto mi je falilo da malo pojačam muziku, naleteo sam povoljno na fabrički aktivni vufer koji ne zauzima mesta u gepeku, kao što rekoh funkcionalnost pre svega, tako da je uskoro i on namontiran, ali pošto mi je pozadi sa strane u koju je trebalo da legne, plinska boca, morao sam da je skidam, pa da montiram vufer.

To je sve što je auto dobio do kraja godine od kako je kod mene.. Naišla je zima, a sa njom i malo viška slobodnog vremena, pa sam rešio da se posvetim felnama.. Kupio malo karbon folije i boju za njih, malo ih pregitovao, malo farbao, malo lepio i to ispade ovako nekako

isprva sam se razmišljao da ih farbam tako, da bi vizuelno delovale veće, ali mi dadoše ideju da probam da zalepim foliju, pa ako mi se ne dopadne mogu i da je odlepim i bacim, no meni se to dopalo kako je ispalo, naleteo na Good Year Excellence 195/50 r15

i palo je slikanje :slikar:

SikterBre

New member

Velike i male servise nisam pominjao, ali se o tome striktno vodi računa tačno u dan, tako da uvek vozim mirne glave što se toga tiče..

Stiglo vreme za drugu registraciju, ali i zakon koji ne dozvoljava zatamnjenje napred, odnosno sme 30%, ali auto već fabrički ima skoro toliko i čovek koji mi je lepio folije kaže da na Puntu na merenju pokazuje oko 57% i da ću morati da skidam folije.. Ja pojurim oko atesta, pitam u Trsteničkom AMSS-u (pošto sam rodom odande) kažu da nemaju merač za propusnost folija, na Mašinskom fakultetu u Kragujevcu takođe, dobijam isti odgovor i pošto posao slabije ide, para je sve manje, rešim da skinem folije kako bih izbegao davanje harača pandurima kad mi već nije nužda, zbog čega se iskreno i dan danas kajem.. Folije su skinute i više auto nije isti

Onda iskoristim malo karbon folije koja je pretekla da pokrijem lak koji je ispucao

Dođe zima, nema se para, prodam i felne i gume i ostanem na čeličnim i ratkapnama koje mi mnogi hejtuju, ali za moj ukus su skroz korektne..

[url=http://postimg.org/image/97km9vu2v/]

[/url]

Poslednja izmena:

SikterBre

New member
Malo slika unutrašnjosti i nekih detalja

jedna umetnička

A onda sasvim neočekivano izleti povoljno Weitec -35

Poslednja izmena:

SikterBre

New member
Auto je vožen tako stock do letos, kada se desio meni nemio događaj kada sam obljubljen odpozadi od strane Golf dvojke

U suštini ništa strašno, ali ja sam takav da sam picajzla što se tiče održavanja auta i da ne mogu da vozim sa tako ispucalim branikom, pa sam se sa obzirom da se udes desio na oči policije, dogovorio sa vozačem na 50€ i počeo da se dvoumim da li da dam lakireru te pare i da mi sredi zadnji branik ili da pokušam sam da sredim oba branika uz malo modifikacije i uklanjanja lajsni, te je tako i bilo...

SikterBre

New member
Krajnji rezultat

Ima malo propusta, ipak nisam nikad radio ovako nešto, tako da ako bude nekada viška para ide kod stručnog lica na ispravku..

Palo jedno slikanje sa drugarovim Sportingom

Najnovija promena se desila pre mesec dana, tačnije opruge su legle na mesto, ali samo prednje, jer ako stavim i zadnje biće pretvrd, a to mi nije cilj, tačnije cilj je bio da se napred popuni zazor između točka i ruba što sam i postigao... Utisci u vožnji su odlični pošto inače volim da ga ganjam dok ne zaškripe gume, odlično drži krivinu na uskim 14ticama, čak i bolje nego što je sa širokim 15ticama na fabričkim oprugama..

i razlika

Space

Starosedelac
Urednik
Stvarno lepo uređen Puntiša. :) Imaš li još nekih planova, recimo felne da se zamene?

SikterBre

New member
Pa razmišljam se o ATS Cup felnama, one su 4x100, ali sa plivajućim šrafovima mogu da se uguraju na 4x98 bez problema

Inače dopadaju mi se jer mogu da se nađu po ceni čeličnih za Fiata, a sa poliranim rubom i srcem u nekoj ludoj boji mogu veoma pristojno da izgledaju..

SikterBre

New member
Pa trudim se, za bolje trenutno nemam, pa se snalazim, a kad budem imao, verovatno će da se radi na nekom drugom Italijanu :RpS_rolleyes:

SikterBre

New member
Prljavko

Ovih dana zamenio svećice, čuo se sa likom koji rastura Puntiće i za 500 kinti nabavio graničnik vozačevih vrata koji me nervira već poslednje dve godine onako periodično..

Vrh