Japanska ladja! Toyota Carina!

Djokic

New member
Limuzina i po bre! ''88-mo godiste, ali mnogi noviji autici ne mogu da joj prismrde!
Pre nje sam pokusao sa prilicno mladjim Punticem... i izdrzao par meseci.
Pre Punta tu je bila legendarna Korola, e nju nisam trebao da prodam nikako!
Bilo je tu jos starih Golfova, Jugica, keceva...

Da se vratim na ladju: benzinac 1,6 + plin.Za '88-mo godiste izuzetno udoban i dan danas pouzdan auto!
Licno sam je doveo u ovakvo stanje - bila je bas zapustena.Mada ima tu jos da se radi...
Trosi prosecno 10l plina.













 

Space

Starosedelac
Urednik
Gledano na cenu automobila, paint posao od 2000 eura ti nije trebao, a opet znajući koliko si uštedeo, dobro si obavio posao.
 

Djokic

New member
Soferka je skidana/menjana kod prehodnog vlasnika i lose je zalepljena pa je ulazila voda.
Radjeno je obicnim belim silikonom, ipak je voda nasla gde da prodje - tacnije ceo gornji deo se razlepio.
Isprva sam mislio da prolazi kroz siber.

Kad sam zapoceo radove pozvao sam majstora da je skine(sto mi je malo olaksalo pristup) i posle farbanja da je zalepi kako treba - odgovarajucim lepkom i stavi nove kedere.
Ujedno sam tad video da je siber(guma) u odlicnom stanju i da tu nema sanse da prodje voda.Sve otvore sam procistio i podmazao ceo siber.Kad je vec skidano...
 

aco

New member
siber ne stiti guma, ves 4 odvoda vode na 4 strane iz kadice oko sibera, (male rupe u coskovima)
keder sluzi da ne fijuce vetar. Limari obicno presecu odvodne sevi pa se negde pojavi fantomska voda.
 

matori

New member
Ja sam imao priliku da se vozim u istom takvom 89. godine i to novom novcatom. To je bio vrh auto u to vreme. Mislim da ni danas mnogi auti nisu dorasli uživanju u vožnji kao ovaj. Šteta što nemamo više para pa da si možemo srediti auto kako treba već ovako gledamo da uštinemo gde možemo. U svakom slučaju auto ti je extra.
 
Vrh