Hyundai i30 ph2 1,6 GLS - 130HP

Iron Man

New member
Pa da predstavim i drugog člana porodice tj mezimca moje supruge :RpS_smile:

Da mi je neko pre 10 godina rekao da ćemo jednog dana biti vlasnici Koreanskog automobila, kazao bi da nije normalan...ali danas je to sasvim drugačije i totalno sam promeni mišljenje uvezi automobili Koreanskog porekla jer su odrađeni maximalno korektno u svakom segmentu.
Tako da, kako i sam naslov kaže, da smo ponosni vlasnici od leta 2012te ( tj moja supruga koja je za 7 godišnjicu braka umesto bombonjere i buketa Ruža dobila i30 za koji je sama izrazila želju da poseduje ) , novog Hyundai i30 iz prve isporuke za Srbiju a kako sam dobio informaciju iz salona, da je i jedini koji je stigao tada sa 1600cc-130KS benz motorom koji je uparen sa VI stepenim man menjačem i sa dvobojnim enterijerom, koji mu stoji do jaja da se nelažemo.
Na isporuku se nije dugo čekalo, čak što više, stigao je u rekordnom roku od kaparisanja pa do predaje za nepuna 23 dana.

Od opreme ima skoro sve tj PREMIUM paket koji tada ubrajao sledeće stvari (dosta toga je izbrisano u trenutnim ponudama pa je samim ti i jeftinij nego kad smo ga mi plaćali):
ABS
ESP
VMS
Pomoć pri kretanju uzbrdo
Prednji i bočni vazdušni
Autom. zaključavanje vrata
Servo upravljač podesiv po svim osamam
Upravljač i menjač presvučen kožom
Alarm
Radio CD/MP3 sa Bluetooh-om za handsfree telefoniranje
USB, AUX
6 zvučnika (koji sviraju jako lepo)
Putni računar
Indikator za promenu brzine
Vozačevo sedište podesivo po visini
IsoFix x 2
LED dnevna svetla
Maglenke
Centralni naslon za ruke
GLS Trim sedišta
Hromirane unurašnje ručice
Obloga retrovizora i kvake u boji vozila
Dvozonski Autom klima sa jonizatorom vazduha
Tempomat i limiter brzine
Flex Steer - jačina servo upravljača podesiv u 3 moda: Confort, Normal i Sport
Audio komande na volanu +bluetooh za telefoniranje +temopmat/limiter brzine +bord computer
Grejanje retrovizora sa mogućnosću preklapanja
Integrisani migavci u retrovizoru
Elektro podizači svih stakala
Zadnji parking senzor
Statičko osvetljenje pri skretanju
Alu felne 15''
....fale jedino Xenoni, koje je bio nemoguče doplatiti, ali sam zato stavio Osram Intense Blue u oborena a u duga Philips Crystal Vision 4300K koje sijalice sijaju za sve pare :palcevi

Prva fotografije na dan preuzimanja 15.06.2012.

...pa pred garažom:

...pa čim je stigao kući samim tim su i nastale prve promene, tj Rial Lugano ''17-7,5J + GoodYear Assimetric2 225/45-17

...koje stoje ovako :D :

+ zatamnjenje stakala:

Inače smo ga odmah i iskoristili za putovanje na Tassos, koje je stiglo na red sledećeg meseca.

Putovanje je bilo bez incidenata a možemo ga i nazvati idealnim :RpS_smile: tako da je celo putovanje (sa stajankama, granicom + vožnjom na trajektu) NS - Pefkari trajao 12 sati tačnije 11:53, a prosečna potrošnja (sa klimom i gumama 225) je bila 7,4lit na tempu 120-140km/h, stim što sam ga bio malko stisao zadnjih 200km, da bi stigli na trajekt, i vozio 180-190km/h i skembao potrošnju na 7,7lit, jer da ga nisam stisao, čekali bi 2 sata za sledeći brod...

Inače ovaj i30 je namenjen za opuštenu vožnju, bez naglih ubrzanja, jer ako se to želi, mora češće da se šalta i 2 brzine niže ( ili je to problem samo kod mene, jer sam navikao da mi DCI u IVtoj povlači ko pobesneo, gde se HYU u IIIćoj muči) ali zato kad dostigne 4600rpm-a ide veoma lepo, čak što više, jer dovati 180-190km/h bez da gubi dah :palcevi nekao kao da je menjač namešten tako da motor ekonomičnije radi na malim obrtajima, ali na višim puni ko sasvim solidno, pa zato i lako dostigne veće brzine bez da se zamori...
HYU jako lepo leži u krivinama i upija neravnine na putu, a motor počinje da se čuje na nekih 3500prm-a tj kad već dovati 130km/h dotle se samo gume čuju.
Sve u svemu bili smo prijatno iznenađeni komocijom prostora, klimatizacije kao i celokupnog osećaja u vožnji i tovarnim proštorom, jer su u gepeku bile:
Tri pozamašne torbe a ispod njih, bebi kolica, krevetac, dušek za krevetac, suncobran i još po koje drangulije u bokovima...

Rapture

New member
Neopisivo lijepši od prvog i30, felge su mu legle ko budali šamar. Boja neobična ali je dobra.
Sve u svemu, :palcevi

Iron Man

New member
Hvala drugari :pivo:pivo:pivo:pivo

Neopisivo lijepši od prvog i30, felge su mu legle ko budali šamar. Boja neobična ali je dobra.
Sve u svemu, :palcevi
Daaaaaaa, felne sam ubo, da nisam mogao bolje i sam sam se iznenadio kako su mu čučnule, kao da su fabričke :RpS_wink:
Te felne sam poručio dan posle pručivanja tj kaparisanja kola, jer su mi u salonu pokazali sa kojima stiže...msl ''15 to jedino valja za zimski komplet, što je i učinjeno. Inače sa ovim ''17 je totalno drugi feeling za volanom, mnoooogo lepše se vozi i daleko je precizniji upravljač.

Evo i nekoliko slika enterijera:

Space

Starosedelac
Urednik
To je taj "Veloster" fazon, daleko bolje izgleda od prve generacije, ali daleko bolje. Kakva mu je potrošnja? Turismo te opet na FB :)

Iron Man

New member
Wow, pa hvala lepo za turenje na FB :pivo

Hmmmm, potrošnja, pa zavisi kako se vozi. Moja supruga je osoba, kao i ja, koja voli da auto vozi a neda se njanjavi na putu i da se bulevarom vuče 35km/h, pa joj je potrošnja po bordu 8.4lit a realna izmerena je 9.2lit/100km čiste gadske vožnje.

A što se tiče otvorenog puta je sledeća situacija ( usvim slučajevima je klima radila):

80km/h - VI brzina:

100km/h - VI brzina:

140km/h - VI brzina:

190km/h - VI brzina:

Iron Man

New member
Iz malog džepa Joco :) Imam ih još, ali ću postaviti kasnije...da bude i dalje zanimljivo :-D

Sent from my HTC One S using Tapatalk

MAD SERB

New member
Dobro izgleda, polako ali sigurno i korejanci postaju ozbiljna konkurencija na tržištu. (ako nije tajna koliko su plaćene felne planiram da počastim švedju i baš su mi gotivne ove felne)

Iron Man

New member
Felne su sa popustom plaćene nekih 540-550 eur, sa gumama se sećam tačne cifre 1013 eur :)

Sent from my HTC One S using Tapatalk

matori

New member
Auto je best buy na tržištu. Moj burazer je uzeo i30 1.4 dizel. Nisam mogao verovati kakav je to auto. Možda Nissan Note još može da se meri s njim po onome koliko se dobije za uloženo. Auto je stvarno urađeno kako treba, sve na svom mestu, udobno, odlično držanje... samo preglednost nazad je problem koji se rešava parking senzorima.

Vrh