Honda accord

aco

New member
fabricki:
20i, 133KS, 1990 g., klima, ABS, el. siber, el podizaci, grejaci retrovizora,
el. retrovizori, el. visina sedista, el. antena, 4x diskovi, centralna, volan podesiv po visini...

dodato: alarm, daljinski...

vesanje celicno sa gornjim ramenima na svim tockovima, menjaju se samo kugle na oko 100-120.000

da ne zaboravim: 502000 km.

max brzina 215 km/h

stanje odlicno,

od krupnijih radova radjeni zadnji rubovi.

i najvaznije, japanski auto, veoma malo trazi a mnogo daje :RpS_wink:

cb3.jpg

accord cb3.jpg

500000.jpg
 
Poslednja izmena:

M_M

Active member
Lep autić, al' da ne preterujemo malo, 215km/h sa 133ks, i toliko je imao kada je bio nov? ;)
 

alfa&omega

New member
Moj prijatelj je do skoro imao jednu ovakvu, bio je vlasnik preko 15 godina i jos se vozi negde po Srbiji. Mislim da je njegova presla preko 700.000 km
 

aco

New member
Lep autić, al' da ne preterujemo malo, 215km/h sa 133ks, i toliko je imao kada je bio nov? ;)
mislim da hondu accord nemozemo zvati `autic`

ovako, kad sam ga kupio (na 440000) covek mi je rekao da na plin ide 205, na benzin 215,
ja sam ga probao na plin do 197 i nisam smeo vise, (a moglo je), jer su gume bile losije.
posto je plin obican vakumski, a na benzin vuce dosta bolje pretpostavljam da moze da izadje na 215.
Da ne spominjem da mu je zbog plina i metana suzen usis. Inace na metan ide bez problema 180, mada je metan dosta slabiji i od plina.

naravno, nemam nameru da ga ponovo testiram, ipak je dosta presao, motor trosi oko 0,5 L ulja na 10000 km, (deo prosipa na poklopcu).
Meni je bitno da funkcionise odlicno. Vozim do 160.
 

M_M

Active member
160km/h je prava mera - dobar kompromis brzine, potrošnje i bezbednosti. Naravno ne po kiši i/ili sa lošim gumama, lošim trapom itd...

Sve čestitke na kilometraži!
 
Poslednja izmena:

Kaligula

New member
Japanac je to............radi ko doxa,tako da verujem da može da ispegla tu brzinu!Odličan auto....u periodu od 1980 do 1990 su se pravili možda i najkvalitetniji automobili u celoj auto industriji!
 

mića

New member
svaka cast na hondi :RpS_glare:
taj auto je itekako isao 200 n asat, to je vrlo slican ako ne i isti motor kao u hondi prelude te generacije samo sto je kod nje imao 137 ks, mislim da je za manuelni menjac top speed bila 212 km/h
po ovim podatcima http://www.cars-data.com/en/honda-accord-2.0i-ex-specs/16488 kaze 200, mada sve je to nebitno auto je neunistiv i vecan, pravi japanac :RpS_glare:
 

aco

New member
dobar je sajt, ali mozda malo neprecizan, uopste se ne navodi EX oprema, koju je imao ex model. tesko je naci accord te generacije bez klime

naprimer: daihatsu rocky, od 102HP navodi max speed 135, imao sam rocky-a od 90HP, bez problema isao je 150

u svakom slucaju accord sto je isao 160+ isao je, vise nece, bar ne dok je kod mene

motor F20A4 je isao od 89-93 accord, - 99(u prelude),
accord je od 93-99 imao F20Z1 (spolja identican), inace u mom accordu je stavljen ECU od F20A1, jer je originalni otkazo kod prethodnog vlasnika.
 
Poslednja izmena:

Igor

New member
Ja ne znam zasto me potseca na Nissan R.34 Skyline. Ali za te godine zaista fin "autic" :-D
 

aco

New member
isti motor sa predjenih 1608000 km
[video=youtube_share;bt7RgAE4zyk]http://youtu.be/bt7RgAE4zyk[/video]


[video=youtube_share;ETha_ijuygU]http://youtu.be/ETha_ijuygU[/video]
 
Poslednja izmena:

MAD SERB

New member
Kapa dole za kilometrazu, dolazi iz perioda kada su zbog kvaliteta mnogi proizbodjaci mogli da propadnu jer rezervni delovi nisu ni trebali ljudima xaxaxaxa,šalu na stranu volim da vidim primerak sa manje od 100k ali lepo je videti i primerke sa 500+k svaka čast
 

Goran

New member
Odlicna Honda.Moja Carina iz 93god isto 20. 16v 133ks ide 200km/h iz zezanja.Probao sam u 3. brzini ide 170km/h.Mada,svaki sat malko vise pokazuje nego sto je stvarna brzina.Obozavam japance.
 

aco

New member
kod mene navigacija pokazuje oko 4% manju brzinu nego sat, mozda si u u pravu.

Razlika izmedju onih koji vole japance i ostalih je obicno u tome,
sto su ljubitelji japanaca uglavnom vozili ostale evropske ili americke brendove, pa znaju razliku
dok obozavaoci evropskih vozila uglavnom nisu probali japance, pa je nornalno sto imaju toliko poverenja u svoja kola.
 

Goran

New member
Vidis,u pravu si 100%.Ja sam prvo vozio Fiate pa onda par Fordova,pa presao na Pezo i shvatio da su prethodni bili krsevi.Onda je tu bilo i nekih Renoa,Vagena itd.U medjuvremenu me par ljudi ubedjivalo da kupim Toyotu ali ja reko nema sanse jer sam se naslusao prica da nema deloca i da su skupi za odrzavanje.Igrom slucaja kupim ja Nissana i vidim sta su japanci.Sve precizno i mekano,od kvacila preko volana do rucne kocnice i rucice menjaca.Raspitivao se za cene delova i jesu malo skuplji od evropskih ali i ne crkava tek tako kao kod evropejaca.Zatim se tu izredjalo jos dosta japanaca od kojih i danas imam 5-6komada.Jednostavno od Toyote jaris,preko Nissana GTR pa do Lexusa LS svaki je usvojoj klasi u rangu sa najboljima iz evrope ili amerike,ako ne i bolji.
Pogledajte sta se najvise vozi u Americi,Australiji,Arapskim zemljam,africkim pustinjama pa cak i u Moskvi ili sibiru? Pa Japanci!
 

aco

New member
accord prodat, nabavljan potpuno isti samo sa 180000km.
Malo je sredjivan, i sad izgleda ovako



 
Vrh