F1 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Milos CTS

Moderator

Zvanično ime: FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO DO BRASIL 2013
Lokacija: Autodromo Jose Carlos Pace Interlagos, Sao Paulo, Brazil
Datum: 22.-24. novembar 2013.
Broj krugova: 71
Dužina staze: 4.309 km
Dužina trke: 305.909 km
Broj trka: 40
Prva trka: 1973.
Najviše pobeda: Alain Prost /6/ McLaren /12/
Satnica:
Petak 22. novembar 2013.
Prvi trening: 13:00 - 14:30
Drugi trening: 17:00 -2 18:30
Subota 23. novembar 2013.
Treći trening: 14:00 - 15:00
Kvalifikacije: 17:00
Nedelja 24. novembar 2013.
Trka: 17:00

 
Poslednja izmena:

Milos CTS

Moderator
TV Prenosi

Petak 22.11.2013.
13:00 F1 Brazil - Trening 1 DIREKTNO

Subota 23.11.2013.
00:00 F1 Brazil - Trening 2
17:00 F1 Brazil - Kvalifikacije DIREKTNO

Nedelja 24.11.2013.
17:00 F1 Brazil: Trka DIREKTNO

repriza trke u Utorak 26.11.2013.
14:00 F1 Brazil – Trka
 

Milos CTS

Moderator
Dve DRS zone i u Brazilu

Na stazi Interlagos imaćemo dve DRS Zone.

Prva zona smeštena je na pravcu izmedju treće i četvrte krivine, dok će se merenje za nju vršiti na drugom zavoju. Druga zona locirana je na starno-ciljnom pravcu, a detekcija za nju izvršavaće na 13. krivini.

 

Milos CTS

Moderator
Rosberg najbrži na kišovitom prvom treningu



Kiša je obeležila početak poslednjeg trkačkog vikenda za ovu sezonu, a u takvim uslovima na stazi Interlagos se najbolje snašao Nico Rosberg.

Timove su na prvom treningu dočekali blaga kiša i mokra staza tako da nije bilo mnogo akcije tokom prvih dvadesetak minuta osim instalacionih krugova.
Vozači Mercedesa i McLarena su bili prvi koji su vozili brze krugove i oni su iznosili oko 1m25s.
Kiša je u jednom trenutku prestala da pada zbog čega se vrlo brzo na stazi pojavio veći broj vozača. Najbolja vremena su držali vozači Mercedesa predvođeni Nicom Rosbergom koji je zabeležio krug od 1m24.781s, dok su iza njih bili Button i Alonso. Svi vozači su bili na intermedijum gumama i kako je sesija odmicala, bilo je sve teže poboljšati vreme pošto timovi nisu želeli da troše još jedan set novih guma.
Četrdesetak minuta pre kraja se pljusak pojačao zbog čega su se ponovo mnogi povukli u boks. Jedino što je bilo vredno pomena iz tog perioda je da je Vettel odvozio jedan instalacioni krug na slik gumama za sledeću sezonu.
Vremenski uslovi su konačno počeli malo da se popravljaju što su iskoristili vozači Red Bull koji su bili među retkima koji su popravili vremena. Ipak, oni ni tada nisu bili dovoljno brzi da ugroze dvojac Meercedesa pa su Rosberg i Hamilton ostali najbrži sa vremenima postavljenim u prvoj trćini sesije. Iza njih je bio Vettel sa pola sekunde zaostatka, dok su četvrti i peti bili Button i Alonso. Mark Webber je na kraju imao šesto vreme, sedmi je bio Perez, osmi Daniil Kvyat koji je ovoga puta menjao Ricciarda u Toro Rossu, a prvih deset su kompletirali Kovalainen i Hulkenberg.



foto: motorsport-total.com

Second free practice results - 2013 Brazilian Formula 1 Grand Prix

Pos.DriverTeamTimeLaps
1. N. RosbergMercedes01:27.30612
2. S. VettelRed Bull01:27.53110
3. M. WebberRed Bull01:27.59218
4. H. KovalainenLotus01:28.12913
5. L. HamiltonMercedes01:28.1479
6. J. VergneToro Rosso01:28.40511
7. F. MassaFerrari01:28.5409
8. N. HulkenbergSauber01:28.56020
9. D. RicciardoToro Rosso01:28.73920
10. R. GrosjeanLotus01:28.89112
11. F. AlonsoFerrari01:28.92810
12. E. GutiérrezSauber01:29.04917
13. P. di RestaForce India01:29.17411
14. P. MaldonadoWilliams01:29.71713
15. A. SutilForce India01:29.7837
16. V. BottasWilliams01:30.42515
17. S. PerezMcLaren01:30.7488
18. J. BianchiMarussia01:31.06118
19. G. van der GardeCaterham01:31.11816
20. C. PicCaterham01:31.16515
21. M. ChiltonMarussia01:31.21119
22. J. ButtonMcLaren01:31.7706
 

Milos CTS

Moderator
Webber najbrži na trećem treningu

Timovi su danas na trećem treningu odlučili da čuvaju gume zbog čega smo videli jako malo brzih krugova.

Kišovito vreme se sa jučerešnjih treninga prenelo i na subotu, a na timovima je bilo da se u takvim uslovima što bolje pripreme za kvalifikacionu sesiju.
Većina vozača je odlučila da ostane u boksu i čeka da se uslovi eventualno malo poprave. Oni koji su izlazili na stazu su morali da koriste full wet gumu pošto je intenzitet kiše bio veći nego juče.
Prvi brzi krug na treningu je postavio Esteban Goutierrez koji je vozio 1m34.671s. On je u narednih nekoliko krugova popravio svoje vreme još pola sekunde nakon čega se povukao sa staze koja je nakon toga ostala prazna.
Usledio je period bez akcije, a timovi su polako počeli da šalju vozače na stazu sredinom sesije. Novo najbolje vreme je postavio Julles Bianchi koji je vozio 1m33.412s. Vremena su nakon toga brzo padala, a na čelu si se smenjivali Bottas, Vettel, Gutierrez i Hamilton koji je sa krugom 1m29.980s bio prvi koji je vozio krug brže od 90 sekundi.
Uslovi su se popravljali iz minuta u minut pa je desetak minuta pre kraja staza bila u dovoljno dobrom stanju da se pređe na intermedijum gumu.
Mark Webber je bio prvi koji je pomerio granicu sa vremenom 1m27.891s, koje je ostalo i najbrže do kraja sesije. Iza njega su u poretku bili Grosjean i Kovalainen sa tri odnosno sedam desetinki zaostatka. Bottas je bio četvrti, Hulkenberg peti, Vergne šesti, Gutierrez sedmi, Maldonado osmi, Di Resta deveti, a njegovi timski kolega Sutil deseti.

 

Milos CTS

Moderator
Na zapadu sve po starom :(
Poslednje kvalifikacije sezone pripale Vettelu



Sebastian Vettel je u promenljivim uslovima u Sao paulu došao do desete pol pozicije u sezoni.

Kiše na početku kvalifikacione sesije nije bilo, ali je staza bila mokra zbog čega su svi krenuli u brze krugove sa intermedijum gumama.
U tim trenucima je nastala velika gužva pošto su vozači pokušavali da iskoriste uslove koji su bili sve bolji. Međutim, sredinom Q1 je ponovo počela da pada kiša što je upropastilo planove Gutierrezu i Vergneu koji su bili u zoni ispadanja. Francuz je na kraju ipak nekako uspeo da se izvuče, dok su se pored Gutierreza od kvalifikacija oprostili još Maldonado, Pic, Van der Garde, Bianchi i Chilton. Najbrži u prvom delu je bio Hamilton sa krugom 1m25.342s, dok su iza njega bili Vettel i timski kolega Rosberg.
Drugi deo kvalifikacija je neočekivano označio kraj za oba vozača McLarena koji su pre kvalifikacija priželjkivali kišu. Oni su Q2 završili na četrnaestoj i petnaestoj poziciji. Očajan nastup ekipe je zaokružio Perez koji je u samom finišu izleteo na izlasku iz krivine 5 i udario u zid sa leve strane. Kovalainen, Di Resta, Bottas i Sutil su bili još četvorica koji nisu prošli u Q3. Po vremenima, Q2 je pripao Romainu Grosjeanu koji je sa krugom 1m26.161s bio dve desetinke brži od Vettela i tri od Alonsa.
Početak Q3 je odložen za deset minuta zbog uklanjanja Perezovog bolida sa staze. Međutim, u međuvremenu se kiša dodatno pojačala što je prouzrokovalo novo odlaganje. Sesija je konačno nastavljena nakon pauze od preko pola sata, a vozači su na stazu u prvom pokušaju izašli na full wet gumi i u tim uslovima su najbrži bili Vettel, Rosberg i Hamilton. Sredinom sesije su svi prešli na intermedijum komponentu. Ubedljivo najbolji na kraju je bio Sebastian Vettel sa krugom 1m26.479s koji je bio šest desetinki bolji od Rosbergovog koji je bio drugi. Trećeplasirani je bio Alonso koji je napravio sjajan rezultat za Ferrari, dok je četvrti bio Webber. Hamilton je bio peti, Grosjean šesti, Ricciardo sedmi, Vergne osmi, Massa deveti, a Hulkenberg deseti.

 

Milos CTS

Moderator
Rezultati




Poruka: #15
RE: 19. VN Brazila 22.-24.11.2013.

Sebastian Vettel: „Ne želim da poredim današnji rekord, nije fer jer je bilo drugačije vreme kada je Ascari vozio. Automobili su se češće kvarili i timovi su bili manje konstantni, tako da je drugačiji tip rekorda ovo što smo postigli danas. Svi mi, ceo tim, volimo da dolazimo na posao i dajemo sve od sebe. Timski duh je sjajan i na neki način je tužno što se godina završava, ali šta je tu je. Siguran sam da se svi raduju odmoru, da bi napunili baterije, a onda se spremili za narednu godinu. Moj start danas nije bio tako dobar, ali uspeo sam da obiđem Rosberga. Bilo je teško znati šta će se desiti u trci. Drugi pit stop je bio odluka u zadnjem trenutku, a onda smo morali da sačekamo gume. Uspeli smo da se povratimo, sa nekoliko krugova do kraja. Današnja trka je bila zadnja za Marka. Nismo imali najbolji odnos, ali ipak, uvek smo poštovali jedan drugog na profesionalnom nivou. Šta god da se događalo van staze – nije uticalo na nas na stazi, i pritiskali smo jedan drugog. Svakako sam dosta naučio od Marka. Naučio sam da postanem bolji vozač zbog njegovih impresivnih sposobnosti – zbog toga ga smatram jednim od najboljih vozača na gridu.“

Mark Webber: „Bilo je lepo skinuti kacigu za zadnji krug. U ovom sportu nije uvek moguće dati lični pečat. Nosimo kacige sve vreme, pa fanovi nemaju uvek mogućnosti da vide F1 vozača u automobilu bez kacige. Bilo je lepo skinuti je i videti redare i fanove. Bilo je to stvarno lepo iskustvo. Čuo sam dosta zvukova koje obično ne čujem. Teško je, zapravo, bilo ući u automobil zadnji put. Da budem iskren, preplavile su me emocije. Taj momenat stavljanja kacige i ulaženje u automobil – najjače emocije danas. A onda prelaženje linije. Bilo je sjajno i videti sve momke. Christian mi je preko radija poručio da uživam u zadnjem krugu, što i jesam. Činio sam to što sam sporije mogao, bio je to veoma poseban dan. Seb i ja smo imali svoje izazove tokom vremena, i lakše je imati odnos sa Fernandom, jer je on u drugom timu. Ali završiti na podijumu sa njima dvojicom – pa, oni su najbolji iz ove generacije. Dosta sam se trkao sa njima, i mnogo mi je značilo što sam završio sa njima, pokazalo je da mogu dobro da vozim na kraju svoje karijere, i da sam imao dobar tajming. Formula 1 je sport koji sam voleo. Nikada nisam mogao ni da sanjam karijeru koju sam imao, neverovatne uspone, teške padove – znate da moraju da se dese i učite. Najveće i najjače uspomene koje imate su one iz automobila, za to smo trenirani. Vožnja do samih granica je ono za šta sam plaćen i u čemu sam uživao. To su najjače uspomene koje imate kao individualac na ovom nivou.“
[HR][/HR]

Nico Rosberg: „Ovo je divan dan za tim, jer završiti na drugom mestu u šampionatu konstruktora je veliki napredak za nas. Zahvaljujem se svima koji su naš uspeh učinili mogućim i čestitam timu koji je ovde na stazi i timu koji je u fabrici. Bila je ovo interesantna trka. Imao sam perfektan start ali onda sam se mnogo mučio sa zadnjim gumama u prvom stintu i tada sam izgubio par pozicija. Mogli smo da pobedimo Jensona u pitu, ali smo ostali konzervativni i fokusirali smo se na borbu sa Ferrarijem. Srećan sam što smo postigli naš cilj i sad svi mogu da se okrenu pauzi i izazovu koju nosi 2014. To je ogorman projekat i tokom zime nas čeka ogroman posao. Jedva čekam rad sa timom kako bi se postavili u najbolju moguću poziciju za sledeću sezonu.“

Lewis Hamilton: „Kao prvo čestitam timu na ostvarenom drugom mestu u šampionatu konstruktora. Taj rezultat svima mnogo znači i ja sam veoma zahvalan što sam deo tog uspeha ove godine. Sa moje tačke gledišta, ovo je bila teška trka. Ne znam šta se tačno desilo sa Valtterijem i to ćemo morati da ponovo pogledamo. Mislio sam da sam se pomerio ulevo, on je kočio pre mene i onda smo se dotakli, ali to se desilo tako brzo i očigledno su doneli odluku da sam ja pogrešio. Imao sam dobru trku do tog momenta i bio sam četvrti, i mogao sam da budem na podijumu, jer sam se približavao Fernandu. Zato sam razočaran, ali sam srećan zbog tima. Oni su odradili neverovatan posao ove godine i stvarno su zaslužili taj rezultat. Ovo je nagrada za, koliko je meni poznato, dugogodišnji naporan rad i ja saosećam sa svima na stazi i u fabrikama u Brackley i Beixworthu. Imamo mnogo toga čemu se radujemo u 2014., tako da ću ovu sezonu veoma brzo da ostavim iza sebe i da se fokusiram na ono što bi trebalo da bude fantastična 2014. sezona.“
 

Milos CTS

Moderator

Fernando Alonso: „Podijum je najbolji način da se završi ova dugačka sezona, a završiti iza dva Red Bulla je kao pobeda, jer je ovo naš maksimum danas. Šteta što mnogo očekivana kiša nije pala na kraju trke, jer po vlažnoj stazi bi bili mnogo konkurentniji. Nisam dobro startovao i bio sam zaglavljen prvo sa spoljašnje strane, a onda i sa unutrašnje strane. Međutim, nakon preticanja Hamiltona i Rosberga, nastavio sam da forsiram i moja trka se svela samo na napadanje. Čak iako nismo potpuno zadovoljni ovim rezultatom, jer naš cilj je oduvek bio da pobedimo, mogu da kažem da je ovo bila pozitivna sezona. Pobeđivali smo i osvajali podijume, završio sam na drugom mestu u šampionatu vozača i na to možemo da budemo ponosni, i ja i Felipe. On je bio fantastičan kolega, pa čak iako ćemo nastaviti da se viđamo u padoku, nedostajaće mi onaj odnos koji smo imali. Želim mu sve najbolje u budućnosti.“

Felipe Massa: „Moja trka je počela savršeno, sa odličnim startom, a onda mi je jak tempo omogućio da odmah izvedem neka lepa obilaženja. Imao stvarno sjajnu trku, sve do momenta kada sam dobio kaznu zbog prelaženja preko bele linije. Mislim da nisam zaslužio drive through, i verujem da nije bilo fer. Veoma sam razočaran jer sam danas mogao da završim na četvrtom ili trećem mestu. Siguran sam da bi me Fernando – da sam se našao iza njega – pustio da prođem. Ipak, ne želim da ovaj incident pokvari tako poseban vikend za mene i ceo moj tim. U njihovim očima, ja sam šampion, i nikad ih neću zaboraviti, niti bilo šta iz mog vremena sa Ferrarijem. Želim da se zahvalim svima koji su mi dali ovu priliku, i pružali mi maksimalnu podršku sve vreme, uključujući predsednika Montezemola, Stefana Domenicalija i sve inženjere i mehaničare koji rade na stazi i u fabrici. I naravno, želim da se zahvalim i svim Ferrarijevim navijačima koji su se tokom ovih godina radovali, ali i patili sa mnom tokom najtežih momenata. Hvala vam!“
[HR][/HR]

Heikki Kovalainen: „Ovo je bila sjajna šansa za vožnju za Lotus F1 tim, i uznemiren sam što nisam uspeo da osvojim nijedan poen za njih danas. Mislim da je automobil odličan, ali nisam uspeo da otključam tempo i iskoristim ga. Napravio sam par grešaka – verovatno zbog manjka rutine – ali očekivao sam da će biti lakše povratiti se i trkati konkurentno. Moj startovi i ovde i u Austinu su bili stvarno loši, sa proceduralnim problemima oba puta, što je značilo da nisam uspeo da pratim tempo ostalih. To je bilo razočaravajuće, jer je start tako bitan deo trke, i veoma je teško povratiti pozicije. Želeo bih da se zahvalim svima u Lotusu za svu podršku tokom ove dve trke.“

Romain Grosjean: „Mislim da je sada svima potreban odmor, ali izgleda da je moj motor odlučio da na odmor ode ranije! Naravno, nije to način na koji smo želeli da okončamo godinu, ali ovo je bila fantastična sezona za tim, i mislim da možemo biti stvarno ponosni na ono što smo postigli zajedno. Ove godine smo dokazali da smo top tim, i svakako sam ponosan na sve momke u garaži i Enstoneu. Današnji dan je očito bio razočaravajući za sve, jer su nakon svog teško rada zaslužili više od ove zadnje trke, ali sada je vreme za malo predaha. A onda ćemo se fokusirati da u 2014. ponovo krenemo kao top tim.“
[HR][/HR]

Jenson Button: „Za Checa, mene i ceo Vodafone McLaren Mercedes tim ovo je bio neverovatan dan. Zadovoljan sam četvrtim mestom, skoro da je pozicija na podijumu koju sam ciljao kada sam dolazio na ovu trku.Stvarno nam je bio potreban ovaj rezultat. Ova sezona nije bila laka, bilo nam je teško na svim stazama, ali je verovatno bilo teže momcima u fabrici, koji su non stop radili na novim delovima. Oni su stvarno gomila veoma strastvenih i veoma posvećenih ljudi i stvarno su zaslužili uspeh koji smo danas postigli. Drago mi je i zbog Checa. On neće biti sa nama sledeće godine, ali je odvezao fantastičnu trku danas. Svaka čast, druže. Želim da kažem i veliko hvala Vodafoneu. Vodafone je bio apsolutno neverovatan glavni partner i zajedno smo imali dosta zabave, kako na stazi tako i van nje. Neki snimci koje su napravili sa nama su bili brilijantni. Žao mi je što odlaze, ali pretpostavljam da ništa ne traje večno. Ovo je odličan način da završimo godinu, i sada se naš fokus direktno prebacuje na 2014. McLaren je neverovatno jaka i moćna organizacija i verujte mi, mi ćemo se vratiti.“

Sergio Perez: „Koji je ovo kontrast danas u odnosu na juče, kada smo izgubili pet mesta zbog promene menjača, ali mislim da smo imali veoma jak oporavak ovog popodneva. Molio sam se za jaču kišu na kraju trke kako bih nadoknadio još neku poziciju. Ali nažalost, morao sam da sačuvam gorivo u poslednjim krugovima, što je značilo da nisam mogao stvarno da napadam Nica onoliko jako koliko sam mogao. Mnogo toga sam naučio od svih u McLarenu, najboljem timu sa kojim sam se trkao, i svima ponaosob želim sve najbolje u budućnosti. Takodje, sve najbolje želim Jensonu i Kevinu. Mislim da sam dosta napredovao ove sezone, i kao čovek i kao vozač, i mislim da ću u budućnosti biti još jači konkurent kao rezultat toga.“
 

Milos CTS

Moderator

Daniel Ricciardo: „Uslovi su bili veoma teški, sa povremenim kapima kiše. Iz kokpita je zapravo veoma teško proceniti koliko kiše pada. Vidite par kapi na svom viziru, pogledate momka ispred sebe, i ako on ne izleti – pretpostavite da je suvo. Nismo bili veoma brzi od starta, i mučio sam se sa hladnim grejningom na prednjoj desnoj gumi. Pokušali smo i uspeli rebalansiramo situaciju tokom trke, ali mučili smo se po pitanju čistog tempa, pa sam veoma zadovoljan što sam osvojio bod. U ponoć postajem vozač Infiniti Red Bull Racinga, ali sada samo želim da kažem hvala svima u Scuderia Toro Rossu, ovde na stazi i u Faenzi, i našem vazdušnom tunelu za dve fantastične godine. Hvala vam!“

Jean-Eric Vergne: „Katastofalan start za oba Toro Rossa danas, a nakon toga – imao sam automobil koji je bio veoma težak za vožnju. Znam da je isto za sve, kao što je bilo kada smo prvi put vozili ovde po suvom, ali balans mog automobila mi jednostavno nije dozvoljavao da pritiskam. Popravio se u zadnja dva stinta, ali bilo je pravo mučenje. Što se tiče incidenta sa Maldonadom, prišao sam mu sa unutrašnje strane u krivini 1, a on mi nije ostavio nimalo prostora, pa smo se dotakli i on se okrenuo. Ove sezone je za mene bilo više loših trenutaka nego dobrih, ali svi smo odlučni za veoma vredno radimo tokom zime, da bismo počeli narednu sezonu sa boljim automobilom.“

[HR][/HR]

Paul di Resta: „Lagana kiša je trku učinila komplikovanom, ali bilo je i pravo uživanje zbog velikog broja obilaženja. Gubljenje šest mesta na liniji, sa previše slobodnog obrtanja točka, bilo je ključan momenat, i stvarno nas unazadilo, ali performanse automobila tokom trke su bile konstantne i imali smo strategiju od dva zaustavljanja. Odlučili smo da produžimo svaki stint, ali mučio sam se sa performansama na tvrdim gumama na kraju, i nisam mogao da se borim sa Ricciardom za zadnji poen. Međutim, mislim da možemo otići odavde veoma zadovoljni onim što smo postigli danas i godinom kao celinom. Iako nisam uspeo da budem među prvih deset u šampionatu, ovo je bila uspešna sezona, neverovatno putovanje i želim da uputim ogromno hvala timu za posao koji su odradili ove godine.“

Adrian Sutil: „Veoma izazovna poslednja trka. Stvarno sam se nadao poenima, ali to jednostavno nije bilo moguće danas. Bilo je teško zbog kiše tokom većeg dela trke, ali bio sam uveren da će staza ostati uglavnom suva. Glavni problem za mene je bilo trošenje guma, jer smo morali da obavimo tri zaustavljanja, i to je otežalo trkanje za poene. U finalnim krugovima, sustizao sam vozić automobila ispred sebe, ali nisam se dovoljno približio da bih promenio svoju poziciju. Ovo je bila sezona puna uspona i padova, ali pamtiću pozitivne stvari i činjenicu da je tim ponovo na šestom mestu u šampionatu.“
[HR][/HR]

Nico Hulkenberg: „Ovo je bila dobra trka. Imao sam dobar start i dobre borbe u prvih par krugova. Onda sam bio sam tokom većeg dela trka. Previše podupravljanja je bilo problem danas. Zbog toga su se prednje gume veoma brzo uništile, što nas je koštalo vremena. Ali osma pozicija je solidan rezultat i stavila me je na deseto mesto u šampionatu vozača, što nisam ranije postizao. To je dobar osećaj.“

Esteban Gutierrez: „Generalno, osećam se pozitivno. Ovo je bila sjajna trka i uživao sam u svim borbama na stazi. Imao sam dobar prvi krug i obišao dosta automobila. Malo smo se mučili sa tvrdim gumama u prvom stintu, ali onda sam nadoknadio nešto vremena na medijumima tokom drugog i trećeg. Tako da je naš pristup danas bio dobar. Ipak je bilo veoma izazovno kontrolisati grejning na prednjim gumama - radio sam sve što sam mogao. Sve u svemu, završio sam sezonu pozitivnom trkom. Ovo je bila sezona u kojoj je učenje i sakupljanje iskustva bio glavni cilj za mene, i mislim da sam odradio solidan posao kao vozač, da bih napravio korak napred u mojim performansama.“
 

Milos CTS

Moderator


Pastor Maldonado: „Snažno smo se borili sa automobilima oko nas, ali nije bilo dovoljno tempa da se borimo za prvih deset. Izgubili smo nešto vremena u pit stopu, i nismo mogli da nadoknadimo pozicije. Ovo su bile sjajne tri godine sa ovim timom, imao sam divne momente sa Frankom i timom jutros, i oni će ostati zauvek u mom srcu.“

Valtteri Bottas: „Nažalost, morali smo da završimo sezonu bez završene trke danas. Izgleda da smo se mučili malo sa primarnim gumama, ali kada smo stavili opcione, uspeli smo da se priključimo automobilima ispred. Imali smo incident sa Hamiltonom. Pokušao sam da zadržim svoju liniju obilaženjem sa spoljne strane i dotakli smo se. Razočaravajuće je tako završiti sezonu, ali izgleda da je završtak u poenima bio previše za nas danas.“
[HR][/HR]Tabela na kraju sezone



[HR][/HR]
 

Milos CTS

Moderator
[h=2]2013 Brazilian GP tyre strategies and pit stops[/h][h=3]Completely wet practice and qualifying sessions left F1 teams in the dark about how the slick tyres would perform during the Brazilian Grand Prix.[/h]Most teams preferred the softer medium tyre for the race, though Mercedes in particular did more running on the hard as they were having trouble with rear-end grip.
Red Bull have performed some of the quickest pit stops this year – including during the last race – but they weren’t as hot on pit lane in Brazil. Mark Webber’s first stop was slow, costing him a place to Fernando Alonso.
They pitted both their drivers together on lap 47 moments after the collision between Valtteri Bottas and Lewis Hamilton. Webber had to wait briefly behind Sebastian Vettel due to a delay in his team mate’s tyres appearing – just as Vettel experienced during last year’s race.
“I think we were afraid of a safety car at that stage,” said Vettel of the hasty double-stop. “I came in, hoping everybody was ready.”
“I think I had three wheels on the car but I was waiting for the front right. For some reason, last year and this year, it seemed to be the front-right…”
However the drama failed to stop Red Bull chalking up another one-two.
[h=3]Brazilian Grand Prix tyre strategies[/h]The tyre strategies for each driver:
Stint 1Stint 2Stint 3Stint 4
Sebastian VettelMedium (24)Medium (23)Hard (24)
Mark WebberMedium (23)Medium (24)Hard (24)
Fernando AlonsoMedium (21)Hard (26)Medium (24)
Jenson ButtonHard (20)Medium (23)Medium (28)
Nico RosbergMedium (22)Hard (22)Hard (27)
Sergio PerezMedium (19)Medium (25)Hard (27)
Felipe MassaMedium (19)Medium (24)Hard (28)
Nico HulkenbergMedium (20)Medium (26)Hard (25)
Lewis HamiltonMedium (21)Hard (26)Hard (24)
Daniel RicciardoMedium (14)Hard (28)Hard (28)
Paul di RestaMedium (20)Medium (27)Hard (23)
Esteban GutierrezHard (22)Medium (25)Medium (23)
Adrian SutilMedium (17)Medium (20)Hard (17)Medium (16)
Heikki KovalainenMedium (15)Medium (19)Hard (36)
Jean-Eric VergneMedium (10)Hard (18)Medium (18)Hard (24)
Pastor MaldonadoMedium (23)Medium (20)Hard (27)
Jules BianchiMedium (21)Hard (26)Hard (22)
Giedo van der GardeMedium (24)Medium (23)Hard (22)
Max ChiltonMedium (26)Medium (22)Hard (18)Medium (3)
Charles PicMedium (25)Hard (33)
Valtteri BottasMedium (17)Hard (24)Medium (4)
Romain GrosjeanMedium (1)
[h=3]Brazilian Grand Prix pit stop times[/h]How long each driver’s pit stops took:
DriverTeamPit stop timeGapOn lap
1Felipe MassaFerrari22.34219
2Sergio PerezMcLaren22.3970.05544
3Sebastian VettelRed Bull22.5100.16824
4Sergio PerezMcLaren22.5910.24919
5Heikki KovalainenLotus22.6460.30434
6Lewis HamiltonMercedes22.6550.31321
7Felipe MassaFerrari22.6550.31343
8Daniel RicciardoToro Rosso22.7210.37914
9Fernando AlonsoFerrari22.7320.39047
10Jenson ButtonMcLaren22.7460.40420
11Nico RosbergMercedes22.7530.41144
12Fernando AlonsoFerrari22.7550.41321
13Adrian SutilForce India22.9810.63954
14Heikki KovalainenLotus23.0190.67715
15Esteban GutierrezSauber23.1380.79647
16Adrian SutilForce India23.1610.81917
17Max ChiltonMarussia23.2220.88066
18Paul di RestaForce India23.2370.89520
19Nico HulkenbergSauber23.2370.89546
20Nico RosbergMercedes23.3280.98622
21Paul di RestaForce India23.3300.98847
22Daniel RicciardoToro Rosso23.3400.99842
23Jules BianchiMarussia23.4031.06147
24Max ChiltonMarussia23.4491.10748
25Jean-Eric VergneToro Rosso23.4511.10946
26Jean-Eric VergneToro Rosso23.4551.11310
27Pastor MaldonadoWilliams23.6001.25823
28Valtteri BottasWilliams23.6951.35341
29Giedo van der GardeCaterham23.7321.39024
30Jenson ButtonMcLaren23.7881.44643
31Esteban GutierrezSauber23.8571.51522
32Nico HulkenbergSauber23.8871.54520
33Adrian SutilForce India24.0011.65937
34Charles PicCaterham24.0991.75725
35Valtteri BottasWilliams24.1661.82417
36Jean-Eric VergneToro Rosso24.1831.84128
37Lewis HamiltonMercedes24.4232.08147
38Jules BianchiMarussia24.6572.31521
39Mark WebberRed Bull25.0122.67023
40Max ChiltonMarussia25.0602.71826
41Mark WebberRed Bull26.7184.37647
42Pastor MaldonadoWilliams26.7344.39243
43Giedo van der GardeCaterham27.1074.76547
44Sebastian VettelRed Bull32.89910.55747



F1 Fanatic
 

AUTOBLOGER

Moderator
VN Brazila - Renault pobedom okončao eru V8 motora u F1


Svojom 165. pobedom na nedeljnoj trci za VN Brazila, Renault je zatvorio eru 8-cilindarskih motora u Formuli 1. Francusku proizvođač spada među najuspešnije dobavljače motora u istoriji F1. Sa svojih 165 pobeda, Renault je treći najuspešniji proizvođač motora u F1, a po broju osvojenih pole pozicije (213) je najbolji...



LINK
 

Space

Starosedelac
Urednik
Zanimljivosti "Formule 1" kroz brojke


Pireli i "Formula 1" su napravili zanimljivu analizu prethodne tri sezone "najbržeg cirkusa na svetu". Saradnja poznatog brenda za proizvodnju pneumatika i "Formule 1" u brojkama otkriva jedinstvenu priču koja se krije iza sezona od 2011 do 2013.



IZVOR
 

AUTOBLOGER

Moderator
Formula 1 - Nico Hülkenberg se vraća u tim Force India


Tim Sahara Force India danas je potvrdila povratak Nica Hülkenberga, koji je pre samo godinu dana prešao u Sauber. Iz tima javljaju, da je potpisan "višegodišnji ugovor". 26-godišnji Nemac branio je boje indijske ekipe 2011. i 2012. godine. Force India nije objavio ko će biti Hülkenbergov timski kolega...



LINK
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh