DZVINI & Toyota Corolla TS '02. :cool:

dzvini

Member
Dovidjenja Leto, Zdravo Zimo!



Ispoliran auto mashinski pre 10ak dana, bolje je svakako nego shto je bilo i bolje je nego ruchno, kako sam radio ranije sam...stavljam od nedavno ovu jeftinu ciradu da barem malo spasim auto od grebanja sa strane i prljanja...ili dok se ne pocepa ili dok neko ne "odnese" ciradu od 10eur, videcemo samo shta ce prvo da se desi, neminovno je :) Cirada je za upotrebu u zatvorenim prostorima tako da je takva kakva je, bash me briga, dovoljno mi je...propushta i vodu i problem je shta sa njom kada pada kisha i sneg :( Videcemo



Reshio da za zimu, makar za sada, podignem samo prednjicu tj stavio fabrichke amortizere sa Eibach orugama preko zime, mrzi me da skidam i zadnje, treba pola enterijera da skidam :/



A najvishe sam skinuo prednje jer su mi opruge na njima ipak preslabe, mekane pa cu preko zime da se malo igram, imam josh 4 vrste opruga :D

 

Space

Starosedelac
Urednik
U poređenju na zelene, crna boja felni mu bolje (po meni) stoji. Ovako spuštena izgleda opako dobro. :)

Imaš update na našoj FB stranici :)
 

dzvini

Member
...preko zime da se malo igram, imam josh 4 vrste opruga :D
Jbg ja vec zavrshio, sad mi dosadno do proleca :D





Izabrao sam najtvrdju varijantu koju sam imao, sada su 10kg po njihovoj tabeli, nazad su mi od proleca 7kg pa se nadam da ce biti taman odnos. Svakako dosta tvrdje od onog shto je bilo kao fabrichka varijanta na BC Racing kada sam ih kupio, prednje su bile 5kg, zadnje 4kg...
 

dzvini

Member
Stigao umetak ruchice menjacha, stari sav izgreban josh od kako sam kupio auto, verovatno od prstena na desnoj ruci :D Samo josh da zafarbam R





Skinuo sam prednji branik i zadnji spojler, njih i "novi" polovan TTE prednji spojler nosim na sredjivanje/farbanje a verovatno i felne 18", razmishljam se josh shta cu s njima...farove nosim na reklamaciju jer se jedan otvorio i voda bash lepo ulazi a na drugom gubi kontakt pozicija/migavac...sjajno se pokazao majstor jbg :/





Evo prednjeg TTE spojlera u prilichno loshem stanju:



 

matori

New member
Meni isto izgleda kao da je nešto isavijano gore u levom ćošku iznad zadnje šajbe. Jel to tako fabrički?
 

dzvini

Member
Nije lošO ispalo :)



Farovi vraceni na auto, sa farbanja stigli branik i oba spojlera, sada su na redu felne 18"

Odnete na pripremu vec, kupljena boja, posle 30min biranja...



...ipak se odluchio da ne budu ponovo zelene :)

A onda izmedju 2 nijanse narandzaste izabrao malo jachu, izrazitiju, pa ako mi se ne dopadne lako cu da prefarbam :)





Tako da eto, ponovo je boja Kawasaki, sada "Orange Pearl" umesto "Candy Lime Green Metallic", i to 3-slojna boja, ko zna kako ce uzivo ispasti, 150gr bele baze pa 350gr narandzaste osnove i 150gr nekog zavrshnog sjajnog sloja, hemijanje uskoro :D
 

dzvini

Member
Evo spremno za prolece, TTE spojler dodatno ushrafljen za brranik i za sada stavljena nalepnica koja mi je ostala od kochnica, dok ne napravim kao originalnu TTE:






 

dzvini

Member
TTE 3D nalepnice 10x30mm gotove, zalepicu ih na prednji i zadnji spojler na prolece...



Pripremljen letnji set, namontirane gume i balansirane, napravljeni novi chepovi...verovatno u martu montiram na auto, chim spustim prednjicu ponovo i saznam da nece biti snega vishe :)





Pre neki dan stavljene za probu ove Kosei K1-TS 17" sa letnjim gumama 205/45/17 koje najverovatnije idu na neki drugi auto. Meni bi svakako sluzile kao zimske pa videcemo :)



 
Vrh