DZVINI & Toyota Corolla TS '02. :cool:

dzvini

Member
Parkiram se često blizu kontejnera na žalost a biber koji sam stavio je odavno izvetreo i zaboravio sam da stavim ponovo pred zimu :/ pa su se pacovi služili uz toplotu ispod haube...Da je samo hrana, nego je bilo 20-30 brabonjaka kao i drugih izlučevina...

Vec par godina mi stoji poklopac motora na terasi jer su pukla 2 od 4 nosacha fabrichka, pa sam se zainatio da ga vratim, narochito posle pacovskog "shvedskog stola"
Poshto je plastika pukla na 2 mesta toliko da nisam uspeo da je zavarim, morao sam da smislim neshto drugo i palo mi je na pamet da napravim brezone i tako lakshe stavljam i skidam poklopac kada zatreba

U odnosu na prve slike josh malo sam spustio ovu suvozachku stranu (oko 5mm) jer je ovako izgledala visha od fabrike ili ove druge polovine...i trebalo bi da zafarbam podloshke barem u crno, ako ne nadjem crne brezone i matice...Stavio sam ukrasne matice ili kako se vec zovu, bezveze su shljashtece, ali ok je dok ne nadjem sve crno

dzvini

Member
Pronašao sam i kupio Kosei Sniper felne 7x17" et35...pre 3 i po godine sam već bio u posedu istih...tada su mi iz podruma ukradene...nisam uspeo da saznam istoriju od prodavca...uglavnom ponovo su moje

"Kada nisi sasvim svoj"
http://s13.postimg.org/jrufzerbr/WP_20160323_11_34_45_Pro.jpg

Vraceni prednji shtelujuci amorti sa drugim tvrdjim oprugama. Vidi se i kolika je razlika u hodu amortizera. Probane su i Kosei Sniper konachno...prvi put sam ih stavio na auto tek sada :/

Evo i u kompletu Kosei Sniper 7x17 et35, 205/40/17 i nazad distanceri od 15mm. A izgledaju bash vece i inache a narochito sa ovom gumom

dzvini

Member
Skinut Monster branik i posle nekoliko godina i sama nalepnica :)

Zalepljen stiker TTE na prednji spojler i stavljen na auto sa drugim branikom:

Poshto lik koji mi je radio farove nije proshli put sredio led trake reshio sam da iskljuchim poziciju koja nije radila kako treba (vidi se da ne rade sve diodice) tako da sada kao pozicija rade led sijalice na nekadashnjem mestu dugog svetla a led trake se pale kao migavac u narandzastoj boji (to radi kako treba, za sada :) )

dzvini

Member

Umesto xenon 6000K stavio sam 4300K...

...oprao malo posle žute saharske kiše...

I sada malo drema, lagani prolećni san :D

dzvini

Member
Ponovo se vide tragovi pacovskih shapa :(

Danas bili na kracem putovanju autoputem, nas 4 u kolima i nigde ne zakachi nazad iako imam 15mm distancere. Ranije je kachilo sa malo mekshim oprugama, mada ima i udela shto sam skinuo metalne shrafove koji drze zadnji branik a stoje odmah na coshku blizu tochka :)

dzvini

Member
Odneo sam na tapaciranje nebo, sve stubove, stranice, suncobrane i odmorishte za lakat, kod Storelli-ja, ni sam ne znam kako ce da se uradi pa kachim slike kada bude gotovo :)

Za to vreme sam odradio dodatnu zvuchnu izolaciju na krovu, vratima i u gepeku, koristio sam u kombinaciji dinamat ploche i samolepljivi izolacioni sundjer:

dzvini

Member
Nabavio sam krovne nosache i 2 nosacha za bicikle, kao i snowboard od kog pravim "spojler" za krovne nosache:

dzvini

Member

U planu je josh folija na krovu, vishe kao zashtita zbog nosacha i bicikala...kao i skidanje tamne folije sa farova, verovatno cu staviti providnu zashtitnu...

dzvini

Member
Svratio u Storelli danas, do kraja sledeće nedelje nadam se ugradnji, dosadašnji urađeni delovi i radovi mi se dopadaju :)

Golicanje mašte :)

dzvini

Member
Danas skinute tamne folije sa farova i stavljene providne zashtitne,
usput i siva mat folija na krov, najvishe zbog krovnih nosacha i
bicikala, mada mozda se jednog dana odluchim i da ceo auto odradim, ko
zna...

dzvini

Member
Hvala Space :) Malo probao nosače...4 torbe na krov, 3 u gepek, 1 u auto, sa ukupno 4 odrasle osobe i 1 detetom, sve ok bilo do aerodroma :D Onda i proba sa 1 bajsom do Ivanjice i nazad, sve ok, ništa se nije raspalo :D

Poslednja izmena:

dzvini

Member
Mala promena plana shto se tiche spojlera za krovne nosache, uzeo sam drugi plastichni i lakshi snowboard :) Ostalo je josh da definitivno reshim kachenje i da stavim gumeni dihtung na donji deo spojlera...i dodajem nalepnice stalno :D

dzvini

Member
Malo probe spojlera u vožnji, još uvek je predaleko od šipke i slabo fiksirano pa dosta vibrira, uskoro ću ga finiširati...

Recimo da će ovo biti konačni položaj, ne smeta kada se stavi kofer ili nosač bicikle...

Poslednja izmena:
Vrh