Dobar farbar i limar

Goran

New member
Svejedno burazeru.Osoba koja ostavi auto nece da zakera dali je kriv onaj sto je pravio boju ili majstor,ili nebitno ko_Odgovornost snosi osoba koja je primila i prihvatila posao,jer na kraju krajeva njemu obicno i placas..
Naravno da si u pravu.Musterija mora da dobije kvalitetno uradjen auto a ako su u farbari napravili losu nijansu onda majstor farbar nesme da preda vlasniku tako ofarban auto vec mora ponovo da ide da mu naprave boju dok god je ne pogode kako treba.Tu nastaje problematika jer ovi sto prave boju ne prihvataju reklamacije na nijansu pa onda majstor mora ponovo da plati boju i lak i smirgle i jos 100 pratecih cuda sve dok se ne potrefi nijansa a rad necu ni da racunam.Ima tu i fora ako je razlika u nijansi mala,tada se uspricava i susedni element pa se ta razlika ne vidi.Npr ako se farba hauba onda se uspricavaju gornji delovi prednjih krila ali onda opet dolazimo do toga da majstor izvlaci deblji kraj jer mora da radi i ta krila a nemoze da ih naplati.Zato kvalitetno farbanje mora da bude skupo jer je materijal skup i uvek moze nesto da se zakomplikuje a vlasnik auta mora da dobije kvalitetno uradjen auto.
Zato ko hoce da mu se farba auto ima dve varijante.
1.Da platis dobru cifru i dobijes adekvatno uradjen auto.
2.Da se cenkas sa majstorom i obaras cenu pa da onda zazmuris na jedno oko kada dodjes da preuzmes auto.

byMaX

New member
Znam da ima dobrih farbara i limara, ali ima i loših. A i onih koji su dobri, ali nekad otaljaju. Ja garantujem za "svog" - možda je i najbolji u gradu tj. okolini (bataja), jer za mene i kolege radi kao za sebe. Tako da, ako je za prijatelje, mogu da dam preporuku i da 100% garantujem i stojim iza toga što se uradi.

Voja

New member
Sa slika bih rekao da ti nije pogodio boju, tj. da je boja malo svetlija?
Nije :RpS_smile: boja je 100% identicna, apsolutno se ne moze nista primetiti. Svako ko je uzivo gledao nije mogao da zavali da je ista radjeno. Do slika je, izgledaju sareno i zamuceno jer nije bas neka kamera na telefonu ..

Gledam sada slike i mislim da kapiram sta ti vidis, ali nije samo to farbano, farbano je 80% krila ...skoro pa celo, nije prelaz tu gde ti izgleda svetlo, vec mnogo iznad negde. Oznacio sam ti sada na slici kako je on meni pokazao dokle je odprilike isao sa bojom da bi izjadnacio sve

http://imageshack.us/photo/my-images/22/i7py.jpg/

Poslednja izmena:

Space

Starosedelac
Urednik
Bilo kako bilo opet je taj deo svetliji, kako god da okreneš. :) Nije ni bitno ako je po tebi sve urađeno kako treba, a moguće je da i fotoaparat pravi problem.

Voja

New member
Spejsi aman vise :RpS_biggrin: nije uzivo nista svetlije niti tamnije, sija se farba pa na kameri od telefona izgleda sarenkasto :RpS_biggrin:

Ako uzmem od nekoga digitalac uslikacu pa kada je slika kvalitetna bolje se vidi. Ali i uzivo se smenuje tonalitet sto bi se reklo kako se pomeras, poliran je auto nije mat boja pa da je iz svakog ugla ista

Space

Starosedelac
Urednik
Ma breee nema potrebe :) Ova boja je ebački zahteva, i pogoditi je prava umetnost... Realno sa slika se nikad neće videti za tu boju da li je ok ili ne, a verujem da je ok. Crvena boja se da videti sa slika, roze, svetlo plava itd. Bela, crna, siva nema šanse... :) Važno je da je limarski dobro zaštićen auto...

Djole_Alfa

New member
Naravno da si u pravu.Musterija mora da dobije kvalitetno uradjen auto a ako su u farbari napravili losu nijansu onda majstor farbar nesme da preda vlasniku tako ofarban auto vec mora ponovo da ide da mu naprave boju dok god je ne pogode kako treba.Tu nastaje problematika jer ovi sto prave boju ne prihvataju reklamacije na nijansu pa onda majstor mora ponovo da plati boju i lak i smirgle i jos 100 pratecih cuda sve dok se ne potrefi nijansa a rad necu ni da racunam.Ima tu i fora ako je razlika u nijansi mala,tada se uspricava i susedni element pa se ta razlika ne vidi.Npr ako se farba hauba onda se uspricavaju gornji delovi prednjih krila ali onda opet dolazimo do toga da majstor izvlaci deblji kraj jer mora da radi i ta krila a nemoze da ih naplati.Zato kvalitetno farbanje mora da bude skupo jer je materijal skup i uvek moze nesto da se zakomplikuje a vlasnik auta mora da dobije kvalitetno uradjen auto.
Zato ko hoce da mu se farba auto ima dve varijante.
1.Da platis dobru cifru i dobijes adekvatno uradjen auto.
2.Da se cenkas sa majstorom i obaras cenu pa da onda zazmuris na jedno oko kada dodjes da preuzmes auto.
To si u potpunosti u pravu.Al nazalost svi znamo kakvi su ljudi na nasim prostorima.Za male pare hoce sve.Tako da veruj mi razume ja i majstore al ko sto kazes ti nebi trebao da predaje takvo vozilo.Vidis ti mi se cinis kao korektan majstor.Jel se bavis i dalje sa tim ili cisto za sebe radis.:RpS_smile:

Avaxx

New member
Ogrebotine na Ibizi

Imam opet jedno pitanje za vas :O (nije mi nesto narocito savrsena Ibiza,ima par problema)
Kome da se obratim ako ne vama :p
Naime,imam problem sa karoserijom.
Auto sam uzeo sa dobrom karoserijom,bukvalno kao novom.
E sad sam ja imao jedan problem
Posto je moj izlaz iz garaze veoma veoma tezak i neprijatan (Kad bih znao ko je projektant toga nalupao bi mu samare :rant: ) , ja sam par puta (i sestra poslednji put mu je,kako bi rekao,bas j****a mater) izgrebao i resio sam da uzmem neku polir pastu da pokusam da popravim.Uzeo sam Sonax Nano pro black i trljao 3,4 sata.Razlika se videla,ali dzaba kad se ogrebotine idalje vide.Imam zaseceno udubljenje i mislim da je zagrebano do lima pa me strah da se ne uhvati korozija :/
Naravno vise ne grebem,nekako sam naucio da izlazim lepo.. ne pitajte kako :D
Moj problem je sad kome da se obratim,gde da odem da mi se odradi to a da ne puknem 500 evra ili jace jer toliko nemam :D
Evo slika ogrebotina:

Space

Starosedelac
Urednik
Pazi, ako je do lima ogrebotina, nema tu "manjih popravki". Tu mora da radi smirgla, farbanje, lakiranje, poliranje... Nisam siguran da li sam spomenuo, ali evo preporučiću opet Ivana limara farbara, malo je sporiji ali radi veoma pedantno, nije baš ni najjeftiniji - http://www.autolimar-farbar.rs/

R_U_S

New member
Rešio sam da izađem iz ormara i otvorim dušu :( (neee, nisam gej)

Elem, da skratim priču, na mom autu - FIAT IDEA 2004g su sajtne "procvetale", krcka kada se gura i vidi se korozija, sve se potklobučilo, ne bih sada da ulazimo u priču kako i zašto.

Rešio sam da sredim to, jer kao prvo ne mogu to da gledam, a kao drugo neću da mi proleti dizalica kroz sajtnu, a auto mi je skroz ispravan i utegnut, i nemam živaca da ga menjam, pa da nešto muljam, krpim....

Evo fotografije:

Bio sam kod nekoliko limara/farbara, luda kuća.

1. Dača iz Zemun Polja (auto klinika Dača): on kaže da to zakrpim, jer nije cela sajtna trula, pogledao čovek obe strane auta. Posle sam pogledao, nema tu leba, već je nešto tu rađeno, trule su obe sajtne skoro celom dužinom. Čovek super farba, ali ne radi limariju, nego to radi neki njegov komšija, tako da sam ga otpisao.

2. Peđa (djape) iz Zemun Polja, onaj koji popravlja Lade, stare fiate i druge oldtajmere. Kaže da iseče moje trule sajtne i zavari druge i zaštiti - 100€. Farbanje ne radi, nisam pitao da li radi pun var ili tačkasto.

3. Vlada (servis Vido na Vidikovcu), njega mi je preporučio GWS paintshop - Dragan - Gagi iz Mirijeva, znamo se igrom slučaja (Gagi ne radi limariju). Kod Vlade na Vidikovcu sve komplet sa zaštitom i farbanjem je 220€.

4. U subotu sam svratio do limara Miće na Ćalijama, na Partizanskom Putu posle OMV pumpe ka Mirijevu. Matori je odmah krenuo oštro i nadmeno, u fazonu zna sve na čaršiji, ko kako radi. Kod njega su ruke oko 300€, bez farbanja. Kaže on radi pun var, ostali nemaju pojma, i da mu ne dolazim posle kada mi neko jeftiniji loše uradi, udavi me načisto... Zvao sam posle Vladu sa Vidovca, kaže ne radi pun var, nego tačkasto zavarivanje.

Šta je moje pitanje, da li je bolje pun var ili tačkasto da se zavari? Da li neko ima iskustva sa gore navedenim majstorima?

Meni se Vlada sa Vidikovca najviše dopao, objasnio je kako radi, i što sve mogu tamo da završim, i garantuje da 4-5 godina neće ništa da popusti, i izgleda kao korektan čovek. Verujem da djape radi dobro, samo ne mogu tamo sve u cugu da odradim.

P.S.

Inače, za Fiat Idea i Lancia Musa ne postoje aftermarket sajtne, tražio mi je i Vlada sa Vidikovca, poslao sam upit svima koji rade sa karoserijskim delovima, nema ni u inostranstvu.

Polovne isečene sa auta mi danas stižu, cena 100€ za obe, sa autootpada Neša iz Loznice. Neki ljudi se drogiraju inače, neki Dejan iz Čačka traži 240€ za obe polovne sajtne. Nove mogu da se poruče iz originala kod Bogunovića ili u Kompresoru, oko 36500din su po komadu, ako nekoga baš zanima :p

Space

Starosedelac
Urednik
Pun var obavezno, ako hoćeš duže da ti traje. Košta više, ali kad se završi to je to.

Vrh