CARS MEANING OF LIFE - AUDI TT project

Space

Starosedelac
Urednik
Deda mraz je poranio ove godine, zahvaljujući drugarima iz Forge-a. :D

Stigao "paketic" :D



Blow off, verzija sa malo "jačim" zvukom







Tu je i Catch can, ili ti "kantica" za uljna isparenja :D











Potom "munja" od Cold intake-a :D













 

Space

Starosedelac
Urednik
Da kažemo nešto i o tuningu. :) Naime, svi zahvati, merenja, kastimizacija i relizacija ciljnih +300KS, radiće se u NOVA SPEED TUNING CENTRU kod moga druga Raleta:), tj. jedinom mestu u našoj zemlji gde se ovo može izvesti. :)



Kako je K04 turbina na putu :) Tako smo odlučili da je "hladimo" najboljim mogućim interkulerom. A kada se juri najbolje onda je to sigurno WAGNERTUNING :) Izabrali smo WAGNERTUNING TTRS interkuler. A koliko nam se dopao, naši izrazi lica govore više nego 1000 reči :D

 

drfedja

Member
Mare care, intercooler sluzi za hladjenje sabijenog vazduha, a ne turbine. :) Turbina se hladi od ulja koje je podmazuje. Indirektno gledano, turbina se hladi i od boljeg intercoolera, jer je niza temperatura izduvnih gasova. Intercooler je nesto najbolje sto je vidjeno ovde. A i tetku sam video uzivo, perverzija je!

Svaka cast za projekat i sve. Cela prica je izvanredna.
 

dropac88

Moderator
Drago mi je da si se odlucio za Wagner.
A ja se sad kajem sto ga ne uzeh i ja onomad kad sam gledao sta cu
 

Space

Starosedelac
Urednik
K04 turbo instaliran. Idemo dalje. :) Imamo malih poteškoća sa pozicioniranjem cevi hladnjaka klime, koja smetaju montaži IC-a, ali to rešavamo u hodu, te uskoro i više informacija :)

 

Space

Starosedelac
Urednik
Drugari, posle male pauze idemo dalje :). U Nova Speed-u smo montirali Turbo, i Wagner Tuning interkuler, downpipe i jedan deo auspuha. Te sam danas proveo ceo dan u društvu svog druga Vuka iz „Customs Made radionice“posmatrajući kako ovaj doktor svog zanata (inače diplomirani pravnik :) ) kako on pravi svoju fabrikovanu verziju nove cevi za Forge Cold Intake na koju smo implementirali adapter za MAF senzor i cevasti priključak za Blow off. Sledeći korak je plastifikacija intake cevi u crnu boju, pa se bacamo na posao montiranja Catch Can-a, nove suspenzije, novog kočionog sistema itd. :) Uskoro više detalja, a za sad nekoliko slika sa današnjeg druženja. :)























 

Manja

Member
Brate napisi neko objasnjenje, sta, gde i kako, ja se skroz pogubio...vidim da se radi vrh, ali vrh masina...:bravo:
Tetka ce da bude :jezik::RpS_wub:
 

Space

Starosedelac
Urednik
  • Prvo što smo uradili je sređivanje karoserije, ceo body kit zamenjen novim sa TTRS-a
  • Ceo auto ogoljen pa prefarban i lakiran
  • Cela prednja prsa zamenjena sa TTRS prednjim prsima (TTRS prsa imaju dva otvora koja su nam kasnije trebala za provlačenje cevi od intercoolera)
  • Sad je na red došao motor. Fabrička K03 turbina zamenjena je novom K04 koja se koristi na TTS modelu.




  • Montiran je Wagner tuning intercooler sa prohromskim cevima (sve izvareno)





  • Dizne benzina su zamenjene onima iz S3 modela
  • Zamenjen hladnjak motora novim hladnjakom
  • Hladnjak klime novim hladnjakom
  • Juče smo implementirali Cold intake usis hladnog vazduha, sa Air filterom Forge proizvodžača (ono ogromno burence).
  • Ostaje da se zameni Autechova pumpa visoke protočnosti koju si mi ti dobavio, hvala brat još jednom i tebi i Joci i svima na cimanju :prijatelj:
  • Pre toga moramo da zamenimo neka fabrička creva boljim u plavoj boji
  • Ugrađuje se Forge Blow off, koji vezujemo na novu cev Cold Intake-a.
  • Potom se montira nov Forge Catch Can za skupljanje uljnih isparenja
  • Radi se custom pravi karbon poklopac motora
  • Menja se kočioni sistem jačim Brembo sistemom





  • Menja se stara suspenzija novom K-Sport suspenzijom






  • Potom ide remap motora
  • Pa remap DSG menjača

.... E onda ide sređivanje komplet enterijera :D

U suštini pravimo ga skoro od nule :D :kola:
 

M_M

Active member
Svaka čast, jeftinije bi izašlo da si odmah kupio TT(R)S, ali užitak bi izostao... :kljuc:
 

Space

Starosedelac
Urednik
Akcenat je stavljen na film, tako da to će biti šlag na tortu ovog projekta :)
 

Space

Starosedelac
Urednik
Da nastavim da vas smaram :D Šta ću, moji ste, pa moram :D

Danas smo namotirali:

  • Forge Catchcan
  • Autotech pumpu visokog protoka
  • Cev hladnog vazduha plastificirana
  • Sva bitna creva zamenjena novim silikonskim u plavoj boji
  • Napravljeni nosači Brembo kočionih klješa, klješta samo probana :)

... nastavljamo dalje sledeće nedelje. A sad malo slika :)










 

Space

Starosedelac
Urednik
Iskren da budem ne blizi se kraj radova :D a radi se punom parom, dosta customizacije ima. Taman namestimo Catch can, ne svidi nam se pozicija, seci nosače, vari na drugu poziciju, montiraj, isto sa dosta drugih stvari, jednostavno izgleda kao da ne idemo brzo ka krajnjem cilju, a opet veoma brzo se završava ono što smo naumili. Vuk dećko razbija kako radi svoj posao, ja sam blago je rečeno oduševljen.
 
Vrh