Dobar farbar i limar

elas

New member
Limar odlican ali i previse skup,mada ono sto kod njih udje skrseno i kao da je voz pregazio izlazi kao novo,detaljni su i pedantni ali i kosta,mislim da se vlasnik zove Mica i nalaze se u Jovanke Radakovic stari naziv ulice je partizanski put prema Mirijevu kod onih semafora posle Omv pumpe
 

elas

New member
Nisam ja nista radio ali znam par ljudi koji jesu,i vidjam vozila stalno jer prolazim skoro pa svaki dan prema Mirijevu,sta dodje i sta kasnije ode kako je uradjeno.Servis inace deluje onako neugledno i staro ali unutra ima sva potrebnao oprema za limariju od pantera pa na manje alatke,ulazio sam unutra.Secenje i spajanje se koliko sam video radi po fabrickom delu gde je i ona spajala elemente
 

RSS

New member
Meni je Goran sa Altine radio prethodni auto kad je pasenoga udarila neka zena, udaren u haubu, pobegla i hauba i krilo, sve je lepo ispravljeno uradjeno, cak sam coveku koji je dosao da kupi auto morao pod odredjenim uglom da pokazujem gde je flekan auto.
Na Fokusu nisam imao neke akcije Bogu hvala ali za Gorana i njegovog limara definitivno preporuka.

Moze u temi da se stavi i preporuka za poliranje.
 

Djole_Alfa

New member
Ja sam kod mice u mirijevo radio limariju kad sam cuknuo pozadi nekog ford ka.Covek me je cimao 3 puta da vrati auto jer ovaj nije navodno pogodio boju,pa sam onda ja zvao ovog i hteo je da mi naplati,farbanje.Medjutim kad sam video forda zaista nije pogodio bio boju.Covek mozda dobro radi,ali je jako nekorektan,i po meni sa njim crno na belo,odmah koliko para to i to izadje i kraj.A ne da mi on izvlaci neke svoje cifre iz glave.Da se prosetam pa ce da smisli cenu..
 

botr

New member
Ja sam imao muku s jednim takvim. Posao delimicno odradjen kako treba, od 4-5 dana koliko je trebalo, posao se rastego na dve nedelje, skoro svaki dan sam sam isao da vidim auto, a on je od tri parceta lima pravio celu nauku, pa mora da se krivi :D, pa da se vari ....., a dobro je znao sta je uzeo da radi i koliko posla ima. Jos sam mu i skrenuo paznju na neke stvari koje treba da se odrade i on kao aha, video sam, a posle, jao vidi ovo, vidi ono ....., a lepo sam mu rekao sta ima da se odradi, jeste da nisam limar, i da ne znam da zavarim, ali nisam slep i glup pa da ne znam sta treba da se odradi.

Resio sam i da ofarbam sajtne, posto su bile izguljene, a on je hteo da ih farba u crno, umesto u metalik, valjda da vise zaradi. Pocetna cena je bila 200 evra, sa sve zastitom, a posle je narasla na 300 bez zastite, a za zastitu mi je trazio jos 150 evra, koja se krece kod drugih oko 50?! Na kraju je dobio tih 200 evra za koliko je dovoreno, a za ostalo je morao da se ubrise. Mogao sam i kod drugog odlicnog limara da odradim auto za 200 evra, i sve bi bilo gotovo brze, i jos bih za taj novac dobio i zastitu, al ja reko, imam preporuku za ovog coveka i da ce da odradi ok, kad ono ....

Izgleda da je mislio da sam ovca za sisanje, pa daj da ga osisam. Realno, i na tih 200 evra je on dosta zaradio, ali mu to nije dovoljno.

Tako da se dobro raspitajte kad imate tako nesto da radite.
 

Voja

New member
Imam ja u Krnjaci coveka, rodjak mom skolskom drugaru, radio mi par sitnica i ostecenja na Mercedesu, okacicu slike kasnije. Nista ne moze da se prepozna, farba je izjednacena savrseno. Inace radi on dosta kola i sve uradi profi. Njemu je to inace i zanimanje, ne znam u kojoj tacno firmi radi kao farbar i limar, a ovo radi privatno sa strane.
 

Djole_Alfa

New member
Ma da bre Botr.Treba se dobro raspitati,utvrditi cenu pa tek onda da se radi.Vojo daj neki kontakt tvog limara.Ili slike nekog rada.Verujem da svima nama bar nekada zatreba dobar limar.Pozdrav:RpS_laugh:
 

Goran

New member
Medjutim kad sam video forda zaista nije pogodio bio boju.
Ne poznajem coveka i ne branim ga ali nijansa boje nema veze sa majstorom vec sa onima koji prave boju.Radio sam duze vremena taj posao i batalio jer smo kao musterije vrlo pokvareni prema majstorima.Ako ti odvalim cenu onda ti je skupo a ako ti uradim jeftino onda mi zagledas svaku sitnicu i vracas auto da se ponovo radi.Zato sam resio da se ne trujem i ne rintam za dzabe.
 

Djole_Alfa

New member
Svejedno burazeru.Osoba koja ostavi auto nece da zakera dali je kriv onaj sto je pravio boju ili majstor,ili nebitno ko_Odgovornost snosi osoba koja je primila i prihvatila posao,jer na kraju krajeva njemu obicno i placas.On je mogao da kaze e evo ga majstor sto je pravio boje pa sa njim vidi,ili da mi slozi neku pricu koju on hoce od kulina bana.Ja sam opel kadet suzu radio kod jednog limara u mirijevo,i dogovor sa njim je tekao ovako.Covek je pogledao auto,sta treba da se radi,jedna rupa na patosu i komplet zastita,izasla me je 100 eura.Toliko je on rekao i toliko je bilo.uradjeno je ekstra.A mogao je da mi kaze,pa to ti je od 100 pa do 189eura..Al da je nezahvalan posao to si sto posto u pravu.Najgori posao je rad sa ljudima.
 

Voja

New member
Jbt nikako telefonom ne uspevam da napravim sliku da se bas nesto dobro vidi, da nije nekako "generalno" ...nema detalja uopste ...samo uzivo mora da se vidi da bi se zaista videlo kako izgleda i da li je onako kako pricam.

Evo slika sta sam radio na autu i kako je bilo PRE. Sitnice su svakako ali je uradjeno 10/10. Nista se ne prepoznaje, kao da je sve novo, nikada nista radjeno ...nisu farbana cela krila i ne primecuje se nigde prelaz, boja je ubodena savrseno. Radio je ovaj covek i stalno ima ljude na cekanju i daleko ozbiljnije stvari, ja mu dajem preporuku zaista.

Ako budem imao od nekoga digitalac uslikacu kako sada izgleda, ali kazem, na slici izgleda savrseno, ali poenta je da je tako i UZIVO i da se uzivo nista ne moze provaliti. Savrseno ravno i glatko, boja identicna ...ma stvarno najjaca 10ka.
 

Prilozi

Djole_Alfa

New member
Nakon ...ali kazem dzaba, mora uzivo da se vidi slike sa telefona su katastrofa. Videcu da li drugar ima slike od Lagune 2 koja je bila havarisana pozadi bocno, uradjena je da se nista ne moze primetiti i evo i posle 2god. je i dalje sve tip-top.
Bravo Vojo,vidi se da je uradjeno tip top.Ma ne sekiraj se,vide se slike ekstra.A uradjeno je perfekcija:palcevi.Cim je proslo toliko vremena od tada.A jel imas neki podatak ili informaciju tog coveka.Ako zelis da podelis ovde.Verujem da si procitao,iznad da smo malo komentarisali o majstorima,limarima itd.Sigurno si se odmah pogodio sa njim.Kako je u tvom slucaju bilo:RpS_smile:
 

Voja

New member
Covek je Sale iz Krnjace, ima u svom dvoristu garazu koja sluzi kao komora (ima ventilaciju, kvalitetne materijale, profi pistolj ne neki koji umeju nasi salabajzeri da koriste, boju pravi na poslu po uzorku sve u fulu itd.)

Kontakt je 064/073-4714

Ako bi ga neko kontaktirao neka kaze da mu je kontakt dao Voja (Filipov skolski drugar). Moj skolski drugar i on su rod inace ali zaista svakome kome radi radi kako treba. Cisto informativno ako nekoga zanima, meni je za te 3 "sitnice" uzeo 100E. Mislim, ovako izgledaju kao sitnice ali ipak ima tu vise rada nego sto se cini i vise se farba nego sto bi se reklo. 6 dana mi je zadrzao auto jer mora da se ceka po 12h izmedju pripreme, farbe itd.
 

Djole_Alfa

New member
Covek je Sale iz Krnjace, ima u svom dvoristu garazu koja sluzi kao komora (ima ventilaciju, kvalitetne materijale, profi pistolj ne neki koji umeju nasi salabajzeri da koriste, boju pravi na poslu po uzorku sve u fulu itd.)

Kontakt je 064/073-4714

Ako bi ga neko kontaktirao neka kaze da mu je kontakt dao Voja (Filipov skolski drugar). Moj skolski drugar i on su rod inace ali zaista svakome kome radi radi kako treba. Cisto informativno ako nekoga zanima, meni je za te 3 "sitnice" uzeo 100E. Mislim, ovako izgledaju kao sitnice ali ipak ima tu vise rada nego sto se cini i vise se farba nego sto bi se reklo. 6 dana mi je zadrzao auto jer mora da se ceka po 12h izmedju pripreme, farbe itd.
Apsolutno.Tako se radi.Neka auta i duze ali samo da se uradi kako treba.Uradjeno je super.I po meni taman ti je uzeo.Ipak ima tu posla pripreme,oko svega toga.Inaravno jos jednom hvala za broj.Ako ga ja kojim slucajem budem kontaktirao,pre mog kontakta javicu se tebi.Cisto da znas..:RpS_rolleyes:
 

Voja

New member
Vazi :) slobodno ako ti jos nesto treba pusti ovde porukicu, mogu i br da ti ostavim moj pa eto :)

U principu na osnovu toga kako je meni uradio, drugaru Lagunu koju je pozadi bocno uradio kombi (nista preterano strasno ali solidno udareno) i jos sto sam video neku Vektru koju sada radi ...ja zaista mirne duse mogu da dam najiskreniju preporuku. Inace samo da znate, valjda zavisi i kako kada ..ali uglavnom ima guzve pa se i malo ceka na red sto bi se reklo, ja sam cekao 20tak dana dok nisam doterao auto.
 

Djole_Alfa

New member
A pa da.Mora se sacekati ako se trazi sve po ps.Vazi drugar pustam poruku prvo da ja vidim sta i kako kod mene stvari stoje.
 
Vrh